“Shirin” massivi – yangi ma’muriy markazga aylanadi
Batafsil yuqori sifatli videoni YouTube va Facebook tarmog‘idagi sahifamizda ko‘rishingiz mumkin:
12.2025
Turkiyaning "ARIMATIK" kompaniyasi Samarqandda barpo etilishi rejalashtirilgan "Shirin" shaharchasi qurilishi loyihasida ishtirok etishga qiziqish bildirib, hududga bosqichma-bosqich 4 milliard AQSH dollari miqdorida investitsiya kiritishga tayyorligini ma'lum qilishdi.
Samarqand viloyati hokimi Adiz Boboyev Xitoyning "Xinjiang Shengshi Jinfeng Seed Industry Company Ltd" kompaniyasi rahbari Tan Van Lin bilan uchrashdi.
Samarqand viloyati hokimi Adiz Boboyev Malayziyaning “Nasrul Qur’an” nashriyoti rahbari Xoja Mohd Ashyaxarim bin Abdullatif boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 9-dekabrdagi «Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni munosabati bilan soha rivojiga munosib hissa qo‘shgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida»gi Farmoniga muvofiq,
O‘zbekiston savdo-sanoat palatasi raisining tegishli buyrug‘i bilan Axmedov Akmal Shamuradovich O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi Samarqand viloyati hududiy boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Samarqand shahrida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan tantanali marosim o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan viloyatimizda turli tadbirlar o‘tkazilmoqda.