Самарқанд вилояти ҳокимлиги w w w . s a m a r k a n d . u z

Доимий комиссиялар

Доимий комиссиялар

.

ДОИМИЙ КОМИССИЯЛАР 

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг доимий комиссиялари

                     

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотни амалга ошириш ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссияси

Комиссия раиси

1.      

Насруллаев Феруз Фурқатович

 

13-Килдон сайлов округидан сайланган депутат, "Ипотека-банк" акциядорлик тижорат банки Самарқанд вилоят филиали бошқарувчиси

Комиссия котиби

2.      

Толлиев Дилшод Мусурмонович

 

10-Оқдарё сайлов округидан сайланган депутат, “Агробанк” акциядорлик тижорат банки Оқдарё туман филиали бошқарувчиси

Комиссия аъзолари

3.      

Ахраров Азиз Азимович

 

3-Сўзангорон сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд шаҳар “SAMARKAND APPAREL” хорижий корхонаси бош директори

4.      

Ан Дмитрий Владимирович

 

4-Мустақиллик сайлов округидан сайланган депутат, “Трастбанк” хусусий акциядорлик банки Самарқанд филиали бошқарувчи ўринбосари

5.      

Юсупов Носир Фатихович

 

12-Булунғур сайлов округидан сайланган депутат, Булунғур туман "Булунғур-сандвик” масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси раҳбари

6.      

Бозоров Кенжа Байланович

 

41-Мевали сайлов округидан сайланган депутат, “Агробанк” акциядорлик тижорат банки Самарқанд вилоят бошқармаси Пастдарғом филиали бошқарувчиси

7.      

Нурмуминова Шахноза Шухратовна

 

45-Арабхона сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд шаҳрида жойлашган “Хуршида мед стом” стоматология клиникаси раҳбари

8.      

Ахроров Фарход Бахриддинович

 

60-Чинор сайлов округидан сайланган депутат, Тошкент иқтисодиёт университети Самарқанд филиали директори ўринбосари

9.      

Равшанова Дилфуза Райемқуловна

 

7-Истиқлол сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд шаҳар “Тимур-Файз” нодавлат мактабгача таълим муассасаси мудираси

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Халқ депутатлари Самарқанд вилояти Кенгашининг Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш бўйича доимий комиссияси

Комиссия раиси

1.      

Джуракулов Шохрух Давронович

 

5-Саттепо сайлов округидан сайланган депутат, “Юксалиш” умуммиллий ҳаракати Самарқанд вилоят ҳудудий бўлинмаси раҳбари – вилоят ҳокимининг маслаҳатчиси

Комиссия котиби

2.      

Вахабова Мадина Анваровна

 

20-Бирлашган сайлов округидан сайланган депутат, Пайариқ тумани ҳокимлиги 1-сон фуқаролик ҳолати далолатномасини ёзиш бўлими мудираси

Комиссия аъзолари

3.      

Тошев Фармон Исхоқович

 

37-Султонобод сайлов округидан сайланган депутат, "Зарафшон" ва "Самаркандский вестник" газеталарининг бирлашган таҳририяти бош муҳаррири

4.      

Хужаёров Бахтиёр

 

19-Гулистон сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд давлат университети профессори

5.      

Раббимова Нигора Исаевна

 

30-Каттаминг сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд имконияти чекланган шахслар учун ихтисослашган касб-ҳунар коллежи директори

6.      

Бердиева Зайнаб Файзиллаевна

 

31-Саройқўрғон сайлов округидан сайланган депутат, Каттақўрғон тумани

20-умумий ўрта таълим мактаби директори

7.      

Нуруллаева Мавлюда Насруллаевна

 

32-Сўфи сайлов округидан сайланган депутат, Республика “Оила” илмий-амалий маркази Каттақўрғон шаҳар бўлими раҳбари

8.      

Исанова Замира Шариповна

 

33-Сарой сайлов округидан сайланган депутат, Каттақўрғон шаҳар
2-умумтаълим мактаби директори

9.      

Холова Гулзода Шароповна

 

39-Собирсой сайлов округидан сайланган депутат, Нуробод тумани
36-умумий ўрта таълим мактаби директори

10.            

Улуғбоева Дилафруз Орзуевна

 

53-Боғизағон сайлов округидан сайланган депутат, “Оила” илмий-амалий маркази Тойлоқ тумани бўлими раҳбари

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

  

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг Ижтимоий-маданий соҳани ривожлантириш, оила, хотин-қизлар ва ёшлар масалалари бўйича доимий комиссия

Комиссия раиси

1.      

Ихтиёров Мирзо Рустамович

 

 58-Жозмон сайлов округидан сайланган депутат, Ўзбекистон миллий телерадиокомпанияси Самарқанд вилоят телерадиокомпанияси директор ўринбосари

Комиссия котиби

2.      

Тухтасинов Илхомжон Мадаминович

 

9-Ватанпарвар сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд давлат чет тиллар институти ректори

Комиссия аъзолари

3.      

Халмурадов Рустам Ибрагимович

 

8-Турон сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд давлат университети ректори

4.      

Негматова Гулзода Шуҳратовна

 

11-Янгиқўрғон сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд вилоят эндокринология диспансери бош врачи

5.      

Алимова Гавҳар Зайировна

 

17-Кўкгумбаз сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд вилояти ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

6.      

Алимова Гулнора Исломовна

 

18-Саноат сайлов округидан сайланган депутат, Пайариқ тумани
8-умумтаълим мактаби директори

7.      

Нурматова Нилуфар Зиядуллаевна

 

21-Пайариқ сайлов округидан сайланган депутат, Пайариқ тумани тиббиёт бирлашмаси бошлиғининг оналик ва болаликни муҳофаза қилиш бўйича ўринбосари, туғруқ мажмуаси мудираси

8.      

Тоғаева Феруза Элмуратовна

 

26-Халқобод сайлов округидан сайланган депутат, Иштихон тумани
1-сонли ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби директори ўринбосари

9.      

Холикова Тозагул Исроиловна

 

27-Ўртақишлоқ сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд шаҳар
1-сон болалар шифохонаси бош шифокори

10.        

Нурбаев Эркин Омонтошевич

 

38-Хумор сайлов округидан сайланган депутат, Пахтачи тиббиёт коллежи директори

11.        

Рустамова Лола Юнусовна

 

52-Тойлоқ сайлов округидан сайланган депутат, Тойлоқ тумани поликлиникаси мудири

12.        

Нажмиддинова Сарвиноз Акбаржоновна

 

56-Тўрткўл сайлов округидан сайланган депутат, Ургут туманидаги 39-мактабгача таълим муассасаси мудираси

 

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_ 

 

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари билан ҳамкорликда ишлаш масалалари бўйича доимий комиссия

Комиссия раиси

1.      

Рафиков Сухроб Абдугафарович

 

 6-Меҳробод сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси Кенгаши раиси

Комиссия котиби

2.      

Самадов Шуҳрат Жўрақулович

 

36-Қадим сайлов округидан сайланган депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Нарпай туман Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

Комиссия аъзолари

3.      

Нормуродов Хасан Норбекович

 

28-Каттақўрғон сайлов округидан сайланган депутат, Ўзбекистон фахрийларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси Самарқанд вилоят бўлими Кенгаши раиси

4.      

Насриев Бадриддин

 

1-Боғибаланд сайлов округидан сайланган депутат, Фуқароларни ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Самарқанд вилояти кенгаши раисининг биринчи ўринбосари в.б.

5.      

Абсаматов Садилла Умарович

 

22-Жўш сайлов округидан сайланган депутат, Қўшработ тумани, “Оқмачит” махалла фуқаролар йиғини раиси

6.      

Джаникулов Шавкат Уракович

 

23-Қўшработ сайлов округидан сайланган депутат, Ўзбекистон фахрийларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси Қўшработ тумани бўлинмаси раиси

7.      

Сапарова Нодира Холикуловна

 

44-Чархин сайлов округидан сайланган депутат, Пастдарғом тумани 38-умумий ўрта таълим мактаби директори

8.      

Мирсаидова Санобар Рахимқуловна

 

48-Даштак сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд тумани
25-мактабгача таълим муассасаси мудираси

9.      

Шодиева Зебинисо Нурмамадовна

 

50-Дўстлик сайлов округидан сайланган депутат, “Оила” илмий амалий маркази Самарқанд вилоят бошқармаси раҳбари

10.        

Хамраев Элёр Махматқулович

 

59-Кенагас сайлов округидан сайланган депутат, “Ёшлар келажагимиз” жамғармаси Ургут тумани бўлими бошлиғи

 

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

  

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалиги масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича доимий комиссия

Комиссия раиси

1.      

 Саидмурадов Ўктам

 

 15-Деҳқонобод сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд тумани "Стеклопластик" масъулияти чекланган жамияти раиси

Комиссия котиби

2.      

Юлдашев Шерали Мамараимович

 

29-Қорадарё сайлов округидан сайланган депутат, Савдо саноат палатаси Самарқанд вилояти бошқармаси бошлиғи

Комиссия аъзолари

3.      

Ярашов Улуғбек Холмирзаевич

 

25-Иштихон сайлов округидан сайланган депутат, Иштихон тумани “Шер эффект транс” масъулияти чекланган жамияти директори

4.      

Шакаров Яркин Исматович

 

40-Улус сайлов округидан сайланган депутат, Навоий кон металлургия комбинати Жанубий кон бошқармаси директори

5.      

Кучкарова Гулбека Алламуратовна

 

43-Жума сайлов округидан сайланган депутат, Пастдарғом тумани "Бека Чарос" хусусий корхонаси раҳбари

6.      

Каршиев Косим Халбекович

 

46-Пўлатчи сайлов округидан сайланган депутат, Пастдарғом тумани “Темир Қалқон” хусусий ихтисослаштирилган қурилиш таъмирлаш корхонаси директори

7.      

Холиков Нарзикул Ахтамович

 

49-Равонак сайлов округидан сайланган депутат, “Хамиджон Муродов” масъулияти чекланган жамияти директори

8.      

Хайдаров Жамшид Темурович

 

55-Мирзақишлоқ сайлов округидан сайланган депутат, Ургут тумани “Ургут” эркин иқтисодий зона дирекцияси давлат унитар корхонаси директори

 

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

  

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича доимий комиссия

Комиссия раиси

1.      

Абдуллаев Бахтиёр Носирович

 

14-Мингчинор сайлов округидан сайланган депутат,  Ўзбекистон экологик ҳаракати Самарқанд вилоят ҳудудий бўлинмаси раҳбари

Комиссия котиби

2.      

Ҳақбердиев Содиқ Сайфиддинович

 

34-Оқтош сайлов округидан сайланган депутат, Нарпай тумани “Пахтакор” фермер хўжалиги бошлиғи

Комиссия аъзолари

3.      

Турсунов Нурмамат Саидович

 

24-Митан сайлов округидан сайланган депутат, Агросаноат мажмуи устидан назорат қилиш инспекциясининг Самарқанд вилояти бошқармаси бошлиғи

4.      

Джалолов Шавкат Амонович

 

47-Оҳалик сайлов округидан сайланган депутат, “Agromir group” директорлар ассоциацияси Кенгаши раиси

5.      

Тожиқулов Тўлқин Амирович

 

57-Бошёғоч сайлов округидан сайланган депутат, Ургут туманидаги “Хонимой Тожиқул Амир мерослари” фермер хўжалиги бошлиғи

6.      

Шеров Эркин Курбанович

 

42-Гўзалкент сайлов округидан сайланган депутат, Пастдарғом тумани "К.ELDOR" фермер хўжалиги бошлиғи

7.      

Ураков Хайдар Мухамадиевич

 

16-Холвойи сайлов округидан сайланган депутат, “Жомбой-наслли парранда" фермер хўжалиги бошлиғи

8.      

Ражабов Латифжон Хусанович

 

35-Мирбозор сайлов округидан сайланган депутат, Нарпай тумани
 45-умумий ўрта таълим мактаби директори

9.      

Муминова Лобар Раббимкуловна

 

51-Сочакиболо сайлов округидан сайланган депутат, Тойлоқ тумани
54-умумий ўрта таълим мактаби директори

 

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

 

Халқ депутатлари вилоят Кенгашининг Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича доимий комиссия

Комиссия раиси

1.      

Джаникулов Шавкат Уракович

 

 23-Қўшработ сайлов округидан сайланган депутат,  Ўзбекистон фахрийларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси Қўшработ тумани бўлинмаси раиси

Комиссия аъзолари

2.      

Нормуродов Хасан Норбекович

 

28-Каттақўрғон сайлов округидан сайланган депутат, Ўзбекистон фахрийларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси Самарқанд вилоят бўлими Кенгаши раиси

3.      

Тошев Фармон Исхоқович

 

37-Султонобод сайлов округидан сайланган депутат, "Зарафшон" ва "Самаркандский вестник" газеталарининг бирлашган таҳририяти бош муҳаррири

4.      

Бердиева Зайнаб Файзиллаевна

 

31-Саройқўрғон сайлов округидан сайланган депутат

20-умумий ўрта таълим мактаби директори

5.      

Раббимова Нигора Исаевна

 

30-Каттаминг сайлов округидан сайланган депутат, Самарқанд имконияти чекланган шахслар учун ихтисослашган касб-ҳунар коллежи директори

 


Охирги ўзгариш: 27/01/2020 11:47.   Кўрилганлиги: 6928
 
Материал манзили: https://samarkand.uz/local_council/standing_commissions

 

Сўровнома


Веб-сайтимиз орқали қайси соҳа бўйича кўпроқ янгиликлар жойлаштирилишини истайсиз?

Хабарларга обуна бўлиш


Статистика


Ҳозир онлайн
Рўйхатдан ўтганлар: 1
Меҳмонлар: 14

Яндекс.Метрика

Ҳаракатлар стратегияси 2017-2021

 

Copyright © 2010 – 2018. Самарқанд вилояти ҳокимлиги. Сайт материалларидан фойдаланганда www.samarkand.uz манбаи кўрсатилиши шарт.

 
Ўқиш учун ушбу тугмани босинг