So‘nggi yillarda xitoylik tadbirkorlar O‘zbekiston bilan hamkorlikka tobora qiziqish bildirmoqda.
Xitoyning "Zhejiang Junsheng Energy" kompaniyasining investisiya va strategiya bo’yicha bosh direktori Wangjun Zhang ham ana shunday investorlardan biri.
Viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev bilan uchrashuvda u "Zhejiang Junsheng Energy" kompaniyasi faoliyati haqida ma’lumot berdi.
Wangjun Zhangning
so’zlariga ko’ra, "Zhejiang Junsheng Energy" kompaniyasi barcha turdagi plastmassa buyumlari, avtomobillarning plastmassadan tayyorlanadigan qismlarini ishlab chiqaradi va eksport qiladi.
Xitoylik investor 15 mln AQSH dollari qiymatidagi loyihani ya’ni yuqorida nomlari tilga olingan buyumlarni Samarqandda ishlab chiqarmoqchi. Agar loyiha ishga tushsa 300 ta yangi ish o‘rni yaratiladi,- dedi Wangjun Junsheng.
Viloyat rahbari investorning loyihasini qo’llab-quvvatlashini bildirib o’tar ekan bugun yurtimizda xususan, Samarqandda plastmassa buyumlariga talab mavjudligi, ishlab chiqarish hajmini oshirgan holda korxona mahsulotlarini eksport qilish bo’yicha ham puxta ishlab chiqilgan konsepsiya asosida ish olib borish muhimligini aytdi.
Biz investorlarga qonun doirasida ko’maklashishga doimo tayyormiz, shunday ekan yurtimizda investorlarga yaratilgan imkoniyatlar haqida Xitoylik hamkorlaringizga ham ma’lumot berib, ularni ham bu ishlarga jalb etishingiz mumkin,- dedi Adiz Boboyev.

Chinese company expresses interest in opening a business in our region
In recent years, Chinese entrepreneurs have increasingly shown interest in cooperation with Uzbekistan. Wangjun Zhang, CEO of the Chinese company Zhejiang Junsheng Energy for investment and strategy, is one of these investors.
At a meeting with Adiz Boboev, who is an acting governor of the region, he provided information about the activities of Zhejiang Junsheng Energy.
According to Wangjun Zhang, Zhejiang Junsheng Energy produces and exports all types of plastic products and plastic parts for cars. The Chinese investor intends to launch a project worth 15 million US dollars, namely, the production of the above-mentioned products in Samarkand.
If the project is launched, 300 new jobs will be created, - said Wangjun Junsheng. Expressing his support for the investor's project, the head of the region said that today, given the demand for plastic products in our country, especially in Samarkand, it is important to work on the basis of a well-developed concept for increasing production volumes and exporting the enterprise's products. We are always ready to assist investors within the framework of the law, so you can inform your Chinese partners about the opportunities created for investors in our country and involve them in these activities, - said Adiz Boboev.