Viloyat rahbari ta'lim muassasalarida bo‘ldi
Viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev Samarqand shahridagi Prezident maktabida bo‘lib, o‘quvchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi.
Jumladan, musiqa fani dars jarayonlarini kuzatdi. Sport zali va suzish havzasi, maktab oshxonasidagi sharoitlarni ko‘rdi. Maktabning faol o‘quvchilari o‘zlari tayyorlagan burchaklar, startap loyihalari va to‘garaklar faoliyati haqida gapirib berishdi.
Shundan so‘ng, viloyat rahbari Samarqand shahridagi "TIMURFAYZ" SHCOOL xususiy maktabida bo‘ldi.Ushbu maktabga 2007-yil asos solingan bo‘lib, dastlab, maktabgacha ta’lim tashkiloti sifatida faoliyat boshlagan. 2018-yildan ushbu bog‘cha negizida qo‘shimcha tarzda maktab tashkil etilgan. Bugungi kunda muassasada180 nafar bog‘cha tarbiyalanuvchisi, 536 nafar maktab o‘quvchilari tarbiyalanmoqda. Viloyat rahbari muassasada amalga oshirilgan ishlar bilan tanishib, ta’lim sifatini oshirish yuzasidan o‘z tavsiyalarini berdi.
Bundan tashqari, Adiz Boboyev Samarqand shahridagi 9- umumta’lim maktabiga borib, robototexnika bo‘yicha bir necha bor Respublika va xalqaro olimpiadalarda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan o‘quvchilar bilan muloqot qildi. Ularlarning kelgusi rejalari bilan qiziqdi. Maktabning sport, faollar zali va energiya tejovchi isitish qozonxonasini ko‘zdan kechirdi.
Maktabgacha va maktab ta’limi tizimida mavjud muammolar va ularning yechimi yuzasidan yo‘l xaritasi taqdimoti bilan tanishdi.

In particular, he observed the music lesson process. He saw the gym and swimming pool, the conditions in the school. Active students of the school told about the corners they had prepared, the activities of the startup and the circles. After that, he visited “TIMURFAYZ” the private school in Samarkand. This school was founded in 2007 and operates as a preschool educational organization. Since 2018, an additional school has been established on the basis of this kindergarten. Today, the kindergarten has 180 pupils, 536 schoolchildren. Based on the work carried out during the acquaintance with the region, the quality control of education gave its recommendations.
In addition, Adiz Boboev visited secondary school № 9 in Samarkand and talked with students who have repeatedly won republican and international robotics competitions. He was interested in their future plans. He inspected the school's sports hall, activity hall, and energy-saving devices.