Viloyat rahbari butunjahon triatlon ittifoqi Prezidenti bilan uchrashdi
Samarqanddagi "Ipak yo‘li” xalqaro turizm markazida triatlon va para triatlon bo‘yicha “World Triathlon Cup Samarkand-2025”, “World Triathlon Para Cup Samarkand-2025” musobaqasi boshlandi.
Samarqand viloyati hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev Butunjahon triatlon ittifoqi Prezidenti Antonio Fernandes Arimani bilan uchrashdi. Muloqotda musobaqaning ahamiyati, yaratilgan shart-sharoitlar haqida soʻz yurtildi. 35 dan ortiq mamlakat sportchilari ishtirok etayotgan musobaqada para sportchilar sprint yoʻnalishida 750 metrga suzish, 19 kilometr velosiped poygasi va 5 kilometrga yugurish bahslarida qatnashmoqda.
Elit sportchilar esa standart yoʻnalishda 1,5 kilometr suzish, 40 kilometr velosiped va 10 kilometr yugurish musobaqalarida kuch sinashadi. Shuningdek, toifaga qarab bir nechta startlar ham oʻtkaziladi.

The head of the region has met with the president of the World Triathlon Union
The triathlon and para-triathlon competitions called “World Triathlon Cup Samarkand-2025” have started at the “Ipak Yuli” International Tourism Center in Samarkand.
Adiz Boboev, who is an acting governor of Samarkand region, met with Antonio Fernandez Arimani, president of the World Triathlon Union. The meeting discussed the importance of the competition and the created conditions. In the competition, which is attended by athletes from more than 35 countries, para-athletes are participating in the sprint course of 750 meters swimming, 19 kilometers cycling and 5 kilometers running. Elite athletes will compete in the standard course of 1.5 kilometers swimming, 40 kilometers cycling and 10 kilometers running. Several starts will also be held depending on the category.