“Tojikiston-2025” xalqaro ko‘rgazmasida samarqandlik tadbirkorlar ham o‘z mahsulotlarini namoyish etmoqda
Tojikiston poytaxti Dushanbe shahridagi xalqaro ko‘rgazmalar markazida “Tojikiston-2025” xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tmoqda.
Ko‘rgazma Tojikiston Respublikasi Hukumati ko‘magida Tojikiston Respublikasi Savdo-sanoat palatasi tomonidan tashkil etildi. Unda Tojikiston, O‘zbekiston, Eron, Rossiya, Pokiston, Belarus, Hindiston, Saudiya Arabistoni va Xitoyning 60 dan ziyod nufuzli mahalliy va xorijiy kompaniyalari o‘z mahsulotlarini namoyish etmoqda.
Ko‘rgazmada Samarqand viloyati hokimligi vakillari hamda ishbilarmonlari ham ishtirok etmoqda.
Mazkur ko‘rgazma nafaqat mahalliy ishlab chiqaruvchilar va xorijiy kompaniyalarni birlashtirgani, balki konstruktiv muloqot, tajriba almashish va hamkorlikni yo‘lga qo‘yish uchun maydon bo‘lib xizmat qilishi bilan alohida ahamiyat kasb etadi.
Ko‘rgazma doirasida samarqandlik tadbirkorlar xorijiy kompaniyalar vakillari bilan ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazib, hamkorlik shartnomalarini imzolaydi.
Eslatib o‘tamiz, “Tojikiston-2025” xalqaro ko‘rgazmasi joriy yilning 15-noyabr kuniga qadar davom etadi.

The international exhibition “Tajikistan-2025” is being held at the International Exhibition Center in the capital of Tajikistan, Dushanbe.
The exhibition was organized by the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Tajikistan with the support of the government of the Republic of Tajikistan. More than 60 reputable local and foreign companies from Tajikistan, Uzbekistan, Iran, Russia, Pakistan, Belarus, India, Saudi Arabia and China are showcasing their products. Representatives of the Samarkand regional administration and businessmen are also participating in the exhibition. This exhibition is of particular importance in that it not only brings together local manufacturers and foreign companies, but also serves as a platform for constructive dialogue, exchange of experiences and establishment of cooperation. As part of the exhibition, Samarkand entrepreneurs will hold bilateral meetings with representatives of foreign companies and sign cooperation agreements. Recall that the international exhibition “Tajikistan-2025” will last until November 15 of this year.