Samarqandda “Media haftalik” boshlandi
Respublika bo‘ylab o‘tkazib kelinayotgan “Media haftalik” tadbirlari shu yilning 27-aprelidan 1-may kuniga qadar Samarqandda bo‘lib o‘tadi.
Bugun Samarqand davlat arxitektura-qurilish universitetida start olgan haftalik ochilishida viloyat hokimining o‘rinbosari Husan To‘xtayev ishtirok etib, media haftalik ishiga omad tiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Ommaviy axborot vositalari uchun kontent tayyorlash markazi, O‘zbekiston Jurnalistlar uyushmasi, Yoshlar ishlari agentligi tashabbusi bilan va viloyat hokimligi hamkorligida o‘tkazilayotgan mazkur loyiha besh kun davom etadi.
Mashg‘ulotlarda viloyatda faoliyat yuritayotgan jurnalist va blogerlar, gazeta va jurnallar hamda axborot xizmati rahbarlari uchun malakali ekspertlar tomonidan seminar-treninglarda zamonaviy media olamining dolzarb yo‘nalishlari haqida bilimlar berilyapti.

“Media Week” has begun in Samarkand
The ‘Media Week’ events, which have been held throughout the republic, will be held in Samarkand from April 27 to May 1 of this year.
Deputy the governor of the region, Husan Tukhtayev attended the opening of the week, which started today at the Samarkand State University of Architecture and Civil Engineering, and wished success to the work of the media week. This project, which is being implemented at the initiative of the Center for Content Preparation for Mass Media under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan, the Journalists' Union of Uzbekistan, the Youth Affairs Agency and in cooperation with the regional government, will last five days. During the trainings, qualified experts provide knowledge about the current trends in the modern media world in seminars and trainings for journalists and bloggers, newspapers and magazines, and heads of information services operating in the region.