Viloyat hokimi Erkinjon Turdimov Jomboy tumanida yashil maydonlarni kengaytirish, yo’l bo’yi infratuzilmasini yanada rivojlantirish borasidagi ishlarni ko’zdan kechirdi.
Tuman mas’ullariga yo’l yoqalari va bo’sh joylarda ayni kunlarda davom etayotgan “Yashil makon” loyihasi doirasidagi kuzgi ko’chat ekish, obodonlashtirish va ko’kalamzorlashtirish ishlarini keng ko’lamda olib borish yuzasidan topshiriqlar berildi.
Yo’l bo’yidagi avtomobillarga yoqilg’i quyish shoxobchalari, ustaxonalar, savdo va maishiy xizmat ko’rsatish markazlari hududini obodonlashtirish, haydovchi va yo’lovchilarga qulaylik yaratish, sanitariya-gigiena nuqtalarining talab darajasida ishlashini ta’minlash masalalariga ham e’tibor qaratildi.
– Daraxt ko’chatlari va gullar ekish bilan cheklanib qolmay, ularni parvarishlash, birinchi navbatda sug’orish tizimini yaratish zarur, - dedi Erkinjon Turdimov.
Shuningdek, o’rganish davomida fermer, dehqon xo’jaliklari hamda aholi tomorqalarida yerdan samarali foydalanish, jumladan, “to’qsonbosti” usulida ekin ekish lozimligi ta’kidlandi.

It is a treasure that is every minute of today
Erkinjon Turdimov the governor of the region has reviewed the work on expansion of green spaces and further development of roadside infrastructure in Jambay district.
Orders were given to the officials of the district to carry out autumn planting, beautification and greening works on a large scale within the framework of the “Green Space” project, which is ongoing at the same time.
Attention was also paid to the improvement of the territory of roadside gas stations, workshops, trade and household service centers, creating comfort for drivers and passengers, and ensuring the operation of sanitary and hygiene points at the required level. Erkinjon Turdimov said that it is necessary not only to plant saplings and flowers, but also to take care of them, first of all, to create an irrigation system.
Also, during the study, it was emphasized the need for efficient use of land in farmers', peasant farms, and people's homesteads, including planting crops in the “ninety” method.