AT xizmatlari eksporti muhokama qilindi
Mazkur uchrashuvda korxonaning xalqaro hamkorlikdagi faoliyati, eksport ko‘rsatkichlari hamda kelgusidagi rejalari muhokama qilindi.
Uchrashuvda kompaniya ta’sischilari korxona faoliyati haqida batafsil ma’lumotlar berdi. Ta’kidlanishicha, “WORLD MMM” IT Park Uzbekistan rezidenti maqomini qo‘lga kiritgan bo‘lib, 2024-yildan boshlab AQSHning Mir Transportation Inc kompaniyasi bilan tuzilgan eksport shartnomasi asosida dispetcherlik xizmatlarini ko‘rsatib kelmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, bugungi kunga qadar kompaniya tomonidan ko‘rsatilgan xizmatlar hajmi qariyb 900 ming AQSH dollarini tashkil etgan. 2026-yilga borib esa xodimlar sonini 100 nafarga yetkazish hamda xizmatlar eksportini 2 million AQSH dollariga oshirish rejalashtirilmoqda.
Shuningdek, kompaniya tomonidan axborot texnologiyalari sohasida yangi loyihalarni amalga oshirish, yangi ish o‘rinlari yaratish va eksport salohiyatini yanada kengaytirish ko‘zda tutilgan.
Viloyat hokimi Adiz Boboyev ushbu tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlash muhimligini ta’kidlab, kompaniyaning kelgusidagi rejalarini amalga oshirish uchun qonun doirasida amaliy yordam ko‘rsatilishini bildirdi.
Ayniqsa, masofadan turib xizmat ko‘rsatish yo‘nalishida malakali kadrlar tayyorlash va ularni ish bilan ta’minlash masalalariga alohida e’tibor qaratilishi zarurligi qayd etildi.

The export of IT services has been discussed
Adiz Boboev, the governor of Samarkand region, held a meeting with representatives of the company called WORLD MMM.
International cooperation activities of the company, export indicators and future plans were discussed at the meeting. Founders of the company provided detailed information about the company's activities. It was noted that “WORLD MMM “has acquired the status of a resident of IT Park Uzbekistan and has been providing dispatching services since 2024 under an export agreement with the US company Mir Transportation Inc. According to information, to date, the volume of services provided by the company has amounted to about 900 thousand US dollars. By 2026, it is planned to increase the number of employees to 100 and increase the export of services to 2 million US dollars. The company also plans to implement new projects in the field of information technologies, create new jobs and further expand its export potential.  Adiz Boboev, the governor of the region, emphasized the importance of supporting these initiatives and announced that practical assistance would be provided within the framework of the law to implement the company's future plans. It was noted that special attention should be paid to the training and employment of qualified personnel, especially in the field of remote service provision. This meeting is of great importance in developing the IT sector in Samarkand, increasing exports, and ensuring youth employment.