AIIBning Samarqand shahrida boʻlib oʻtadigan Yillik yigʻilishida ishtirok etish uchun roʻyxatga olish boshlandi
Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalar bankining (OIIB) 9-Yillik yig‘ilishida qatnashish uchun ro‘yxatdan o‘tish boshlandi.
Bu yilgi tadbir mavzusi: “Barcha uchun barqaror infratuzilmani yaratish”.
Yillik yig‘ilish 2024-yilning 25-26-sentabr kunlari O‘zbekistonning Samarqand shahrida bo‘lib o‘tadi.
OIIBning asosiy tadbiri bo'lgan Yillik yig'ilish Bank yutuqlarini namoyish qilish va aksiyadorlarning fikr-mulohazalarini eshitish imkonini beradi hamda OIIBga aʼzo mamlakatlardan Bank boshqaruvchilari va delegatlarini, shuningdek, Bank hamkorlari va mijozlarini, biznes liderlarini, fuqarolik jamiyati tashkilotlari va butun dunyo boʻylab ekspertlarni birlashtirgan muloqot platformasi boʻlib xizmat qiladi.
O‘zbekiston OIIBning ta’sischi davlatlaridan biri hisoblanadi. Bankning mamlakatimizdagi umumiy investitsiya portfeli 3 milliard dollardan oshadi. OIIB va O‘zbekiston hukumati o‘rtasida imzolangan uch yillik investitsiya dasturi doirasida yana 2 milliard dollarlik loyihalar ishlab chiqilmoqda.
Ishtirokchilar, nodavlat va notijorat tashkilotlari, shuningdek, ommaviy axborot vositalari vakillari quyidagi havola  boʻyicha roʻyxatdan oʻtishlari mumkin.
Yillik yig'ilish haqida qo'shimcha ma'lumotlarni aiib.com saytidan yoki annualmeeting@aiib.org  elektron pochta manziliga murojaat qilib olish mumkin.

Registration is open for the Annual AIIB Meeting in Samarkand
The Annual Meeting, being AIIB's flagship event, provides an opportunity to showcase the Bank's achievements and receive feedback from shareholders. It serves as a universal platform for dialogue, bringing together Governors and delegates from AIIB member countries, as well as the Bank's partners and clients, business leaders, civil society organizations, and industry experts from around the world.
Uzbekistan is a founding member of the AIIB, and the Bank's total investment portfolio in the country exceeds $3 billion. As part of a three-year investment program signed between the AIIB and the Government of Uzbekistan, even more projects amounting to $2 billion are in the development stage.
Registration for participants, NGO and NPO representatives, as well as media, is available via the link.
Additional information about the Annual Meeting can be found on the aiib.com website or by emailing annualmeeting@aiib.org.