103 yoshli onaxonga “Shuhrat” medali topshirildi
davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida"gi farmoniga asosan bir guruh 100 yoshdan oshganlar “Shuhrat” medali bilan taqdirlandi.
Ular orasida Narpay tumani “Tepaqo‘rg‘on” mahalla fuqarolar yig‘inida istiqomat qiluvchi Xaticha Gadanova ham bor.
Onaxon ko‘p yillar davomida qishloq xo‘jaligida ishladi. Umri davomida farzandlariga halol mehnat qilishni o‘rgatdi.
Bayram arafasida Samarqand viloyati hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev onaxon xonadonida bo‘lib, mamlakatimiz mustaqilligining 34 yilligi bilan qutladi va “Shuhrat” medalini topshirdi. Shuningdek, onaxonga sovg‘alar berildi.
O‘z navbatida onaxon keksa avlod vakillariga ko‘rsatilayotgan e’tibor hamda g‘amxo‘rligi uchun Prezidentimizga minnatdorlik bildirdi. Yurtimiz tinch, osmonimiz musaffo, dasturxonimiz to‘kin, farzandlarimiz baxtli bo‘lishini tiladi.

“On awarding a group of civil servants and workers of the production and socio-economic sectors in connection with the thirty-fourth anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan”,
a group of people over 100 years old were awarded the “Shuhrat” medal in accordance with the decree of the Head of our state. Among them is Khaticha Gadanova, a resident of the “Tepaqurgon” neighbourhood citizens' assembly of the Narpay district. The grandmother worked in agriculture for many years. Throughout her life, she taught her children to work honestly. On the eve of the holiday, the acting governor of the Samarkand region, Adiz Boboev, visited the grandmother's house, congratulated her on the 34th anniversary of our country's independence and presented her with the “Shuhrat” medal. The grandmother was also given gifts. In turn, the mother expressed gratitude to the President for the attention and care shown to the elderly. She wished that our country would be peaceful, our sky would be clear, our table would be full, and our children would be happy.