ЙЎЛЛАР ХАЛҚ ФАРОВОНЛИГИГА ХИЗМАТ ҚИЛИШИ КЕРАК
Бугун вилоят ҳокимлигида жорий йилда йўллар қурилиши бўйича амалга оширилиши зарур бўлган лойиҳалар муҳокама этилди.
Вилоят ҳокими раҳбарлигида ўтказилган муҳокамада “Умумий фойдаланишдаги автомобиль йўлларини қуриш ва реконструкция қилиш дирекцияси”, “Кўприк қурилиш таъмирлаш” ва “Минтақавий йўлларга буюртмачи хизмати” давлат унитар корхоналари ҳамда вилоят ҳокимлиги Инжиниринг компаниялари буюртмачилигида Самарқанд шаҳри ва Пайариқ туманида амалга оширилиши белгиланган 33 та лойиҳалар атрофлича кўриб чиқилди.
Ҳар бир лойиҳа муҳокамасида йўл қурилишига қадар коммуникация тармоқлари ҳолати инвентаризациядан ўтказилиши, зарур ҳолларда биринчи навбатда барча тармоқлар янгиланишини таъминлашга, шунингдек, йўл инфратузилмасини, айниқса, маҳаллалар ичидаги кўчаларини сақлаш, таъмирлаш ва реконструкция қилишга алоҳида эътибор қаратилиши таъкидланди.
Эркинжон Турдимов йўллар аввало Самарқанд халқи фаровонлигига хизмат қилишини қайд этди.
Муҳокама якунида барча лойиҳалар яна бир бор кўриб чиқилиб, зарурий тузатиш киритиш мақсадида қайта ишлашга йўналтирилди.

ROADS SHOULD SERVE FOR THE ABUNDANCE OF THE PEOPLE
According to the road construction this year, the projects to be implemented has been discussed at  the government of the region today.
33 projects to be implemented in Samarkand and Payarik districts on behalf of the “Directorate for construction and reconstruction of public roads”, “Bridge construction and repair and regional road customer service”, as well as engineering companies of the regional administration were discussed at the meeting.
During the discussion of each project, it was noted that before the construction of the road, an inventory of the condition of communication networks should be made, if necessary, first of all to ensure the renewal of all networks, as well as maintenance, repair and reconstruction of road infrastructure, especially intra-neighborhood streets.
Erkinjon Turdimov noted that the roads will primarily serve the well-being of the people of Samarkand.
At the end of the discussion, all projects were reviewed once again and directed to processing in order to make the necessary corrections.