Вилоят ҳокими ёшлар етакчисини тақдирлади. Нега?
Қорасув массивида ''Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!'' шиори остида ўтказилаётган ёшлар фестивали доирасидаги тадбирда вилоят ҳокими Эркинжон Турдимов иштирок этди.
Сектор раҳбарлари шаҳар маҳаллаларида фаол бўлган ёшлар етакчиси, ҳоким ёрдамчиси, профилактика инспектори ва бошқа ёшларга кўмакдош бўлган ташкилот вакилларини тақдирлади.
- Фаолиятимни бошлаганимдан буён 4 нафар эҳтиёжманд оила фарзанди ўқиш контракт тўловига кўмаклашдим, - дейди Аҳмад Яссавий номли маҳалла ёшлар етакчиси Шодмон Умаров. - 5 нафар ёш хотин-қизга тикув машинаси олишга ёрдам бердим. Шунингдек, маҳалламиз ёшлари турли танлов ва мусобақаларда юқори натижаларни қўлга киритиб келяпти. Бугун фестивалда вилоят ҳокими мени тақдирлади. Бу албатта, масъулият юклайди.
Фестиваль доирасидаги гала-концерт таниқли хонандалар, ҳарбий оркестр ва фольклор жамоларининг чиқишлари билан давом этмоқда.

The governor of the region Erkinjon Turdimov has taken part in the event within the framework of the youth festival under the motto "Youth of New Uzbekistan, let's unite!"
Sector leaders awarded representatives of youth leaders, assistant governors, prevention inspectors, and other youth support organizations active in urban neighborhoods.
“Since I started my career, I have helped four needy families pay for their education,” said Shodmon Umarov, the youth leader of the Ahmad Yassavi neighborhood. - I helped 5 young women to get a sewing machine. In addition, the youth of our neighborhood has been achieving high results in various competitions and contests. The governor awarded me at the festival, today. This, of course, imposes a responsibility.
The gala concert of the festival continues with performances by famous singers, military orchestras and folklore groups.