Хабар қилганимиздек, “Ипак йўли” туризм ва маданий мерос халқаро университетининг 109 нафар талабаси бакалаврлик ва 23 нафари магистрлик дипломларини қўлга киритди.
Назарий билимларни ўзлаштирган битирувчилар ўз кўникмаларини логистика компанияларида, ташкил этилаётган "Самарқанд туризм маркази"да, Эвент агентликларида, вилоят туризм ва маданий мерос бош бошқармасида, меҳмонхона, турли туристик ва хизмат кўрсатиш корхоналарида амалиётда қўлладилар.
Шу кунга қадар битирувчиларнинг қарийб 100 нафари ўз мутахассисликлари бўйича ишга жойлашган.
Дипломлар топшириш маросимида Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари — туризм ва маданий мерос вазири, “Ипак йўли”туризм ва маданий мерос халқаро университети ректори A.Aбдуҳакимов, Самарқанд вилояти ҳокими Эркин Турдимов иштирок этди.

Diplomas have been awarded to the first graduates of the International University of Tourism and Cultural Heritage
As we informed, 109 students of "Silk Road" International University of Tourism and Cultural Heritage received bachelor's degrees and 23 received master's degrees.
Graduates who mastered theoretical knowledge applied their skills in practice in logistics companies, in the newly established "Samarkand Tourism Center", in event agencies, in the regional tourism and cultural heritage directorate, in hotels, in various tourist and service enterprises.
About 100 graduates have been employed according to their fields so far.
Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan - Minister of Tourism and Cultural Heritage, Rector of "Silk Road" International University of Tourism and Cultural Heritage A. Abduhakimov, Governor of Samarkand Region Erkin Turdimov took part in the ceremony of awarding diplomas.