Time журнали саёҳат қилиш учун дунёдаги энг яхши 50 та давлат рўйхатини эълон қилди, улар орасида Ўзбекистон ҳам бор.
«Янги лойиҳалар ва кашфиётлар хорижлик сайёҳларга ушбу Марказий Осиё мамлакатини осон кашф этиш имконини беради», - деб ёзади Америка журнали.
Журнал шунингдек ўқувчиларини жорий йилнинг кузида Самарқанд эшкак эшиш канали бўйида барпо этилган ва дунёнинг етакчи меҳмонхоналари рўйхатига киритилган 22-қаватли Samarkand Regency Amir Temur меҳмонхонаси жойлашган Silk road Samarkand сайёҳлик мажмуаси ҳамда еттита бошқа меҳмонхоналар очилиши тўғрисида хабардор қилди.
Хабар қилинишича, жорий йилнинг кузида Ўзбекистонда “Ипак йўли” илк адабий фестивали ҳам бўлиб ўтади.

Uzbekistan has been included in the list of the best places to travel in the world according to the interpretation of Time magazine,
Time magazine announced a list of the 50 best countries in the world to travel to and  there is also Uzbekistan among them.
"New projects and discoveries allow foreign tourists to easily discover this Central Asian country," writes the American magazine.
The magazine also informed its readers about the opening of the Silk road Samarkand tourist complex, which the 22-story Samarkand Regency Amir Temur hotel, built on the rowing canal and included in the list of world's leading hotels, and seven other hotels in the autumn of this year.
It is reported that the first literary festival "Silk Road" will be held in Uzbekistan in this autumn.