Самарқанддаги мактаб ўқувчиси муддатидан олдин АҚШдаги обрўли университет талабаси бўлди
Самарқанд шаҳридаги 43-ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактабининг 11-синф ўқувчиси Суҳроб Муродов муддатидан олдин грант асосида АҚШнинг Жанубий Флорида университетининг талабаси бўлди.
Маълум бўлишича Суҳроб Муродов ўзини синаб кўриш учун АҚШдаги Американинг 6 та энг нуфузли университетларига ҳужжатлари топширган.
Улардан 4 таси Суҳробни ўқишга қабул қилишга 100 фоизли кафолат берган бўлса, 2 таси — Жанубий Флорида ва Case Western Reserve университетлари грант асосида ўқишга қабул қилишгани ҳақида хабар берган.
Бунгача Суҳроб Муродов инглиз тилидан C2 сертификатини олган, халқаро математика ва Инглиз тилида танқидий фикрлаш бўйича САТ имтиҳонида 1460 баллни қўлга киритган. Шунингдек, халқаро конференцияларда фаол иштирок этиб, ташаккурномалар билан тақдирланган.

A schoolboy in Samarkand has become a student of a prestigious university in the United States ahead of schedule
Suhrob Murodov, an 11th grade pupil of Specialized state boarding school N43 in Samarkand city became a student at the University of South Florida in the United States on an early grant basis.
It turned out that Suhrob Murodov applied to six of the most prestigious universities in the United States to test himself.  Four of them reported a 100 percent guarantee of Suhrob’s admission, while two reported that South Florida and Case Western Reserve universities had accepted them on a grant basis.
Earlier, Suhrob Murodov received a C2 certificate in English and scored 1,460 on the CAT exam in International Mathematics and Critical Thinking in English.  He also actively participated in international conferences and was awarded letters of appreciation.