Самарқанддаги мактаб Beeline компанияси томонидан замонавий жиҳозланди
Бугун Самарқанд шаҳрида замон талабларига мос ҳолда таъмирланган 47-умумтаълим мактабининг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов, Beeline (Veon Group) компаниясининг президенти Каан Терзиоглу, вилоят ҳокимлиги ҳамда жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Мазкур мактабнинг моддий-техник базасини таъминлаш учун Beeline компанияси томонидан ажратилган ҳомийлик маблағи асосида информатика, математика, робототехника ва инглиз тили хоналари учун 38 дона компьютер жамланмаси, ноутбук ва принтер билан жиҳозланди.
Меҳмонлар мактабдаги дарс жараёнлари билан танишиб, ўқитувчи ва ўқувчилар билан мактабда яратилган шароитлар билан қизиқди.
Фурсатдан фойдаланиб, мамлакатимиздаги бошқа йирик компанияларни ҳам мактабларга ёрдам умуммиллий ҳаракатига қўшилишга чорлаб қоламиз.

The school in Samarkand has been equipped with modern equipment by Beeline company
The event was attended by Minister of Public Education Sherzod Shermatov, President of Beeline (Veon Group) Kaan Terzioglu, representatives of the regional administration and the public.
To provide the material and technical base of the school, 38 computer sets, laptops and printers for computer science, mathematics, robotics and English language classrooms were equipped with the sponsorship provided by Beeline.
The guests got acquainted with the teaching process at the school and were interested in the conditions created at the school with the teacher and pupils.
We would like to take this opportunity to invite other large companies in our country to join the nationwide movement to support schools.