Самарқандда оилавий кўнгилочар марказ иш бошлади
Наврўз умумхалқ байрами арафасида Самарқанд шаҳрида "FAMILY PARK" масъулияти чекланган жамиятининг савдо кўнгилочар маркази фойдаланишга топширилди.
Марказнинг тантанали очилиш маросимида вилоят ҳокими Эркинжон Турдимов йиғилганларни эзгулик айёми Наврўз билан табриклаб, марказ ташкилотчиларини муваффақияти билан қутлади. Самарқанддаги муҳташам савдо марказининг ишга туширилиши болажон халқимизга байрамга ўзига хос совға бўлганлигини таъкидлади.
"Mirankul group" масъулияти чекланган жамияти бунёд этган марказнинг қурилишига 25 миллион АҚШ доллари сарфланган. Марказ қурилиши 2019 йилдан бошланган бўлиб, унга сарфланган маблағнинг 13 миллион АҚШ доллари кредит маблағлари, 12 миллион доллари ташаббускорларнинг ўз маблағи ҳисобланади.
Шаҳримизда оилавий савдо кўнгилочар марказга эҳтиёж борлигини инобатга олиб, ушбу лойиҳага қўл урган эдик, - дейди "FAMILY PARK" масъулияти чекланган жамияти иш бошқарувчиси Темур Абдуллаев. - Марказимизнинг ўзига хослиги шундаки, унда 1850 ўринга эга муз саройи, китоблар дўкони, 4 та кинотеатр, картинг, 83 та савдо дўкони, болалар ўйингоҳи, боулинг, 12 та умумий овқатланиш нуқталари, медиапарк мавжуд. Қисқа қилиб айтганда, дам олиш кунларини мароқли ўтказиш учун барча шароитлар яратилган. Яна бир эътиборли томони, марказда жами 520 та иш ўрни яратилган. Ўйламанки, марказ юртдошларимизнинг севимли масканига айланади.
Таъкидлаш жоизки, марказда нафақат хорижий номдор фирмаларнинг маҳсулотлари, маҳаллий маҳсулотлар ҳам ўрин олган. Хусусан, самарқандлик ҳунарманд, миллий либослар дизайнери Ҳамида Иноятова ҳам ўз тикувчилик цехи ва миллий либослар галереясини ташкил қилган.
Эътибор қилган бўлсангиз марказдаги кийим-кечаклар савдо нуқталарида хорижнинг бренд маҳсулотлари кўп, - дейди Ҳамида Иноятова. - Биз замонавий миллий либосларимиз билан уларга ўзига хос рақобат муҳитини яратишни мақсад қилганмиз. Айни пайтда ўн нафар ишчи билан фаолиятимизни бошладик.

On the eve of the national holiday of Navruz, a shopping and entertainment center of “FAMILY PARK” LLC has been opened in Samarkand.
At the opening ceremony of the center, the governor of the region Erkinjon Turdimov congratulated the audience on the holiday of kindness Navruz and congratulated the organizers of the center on their success. He noted that the opening of a magnificent shopping center in Samarkand was a special gift to our young people.
$ 25 million was spent on the construction of the center, which was built by Mirankul Group LLC. Construction of the center began in 2019, of which $ 13 million is a loan, $ 12 million is the entrepreneurs' own funds.
we started this project to take into account the need for a family shopping and entertainment center in our city, - said the manager of the limited liability company "FAMILY PARK" Temur Abdullaev. - The peculiarity of our center is that it has an ice palace with 1850 seats, a bookstore, 4 cinemas, karting, 83 shops, a children's playground, a bowling alley, 12 public catering outlets, a media park. In short, all the conditions are created for a fun weekend. Another noteworthy aspect is that a total of 520 jobs have been created at the center. I think the center will become a favorite place of our compatriots.
It should be noted that the center includes not only products of well-known foreign companies, but also local products. In particular, Samarkand artisan, designer of national costumes Hamida Inoyatova also organized her own sewing workshop and gallery of national costumes.
If you pay attention, there are a lot of foreign brands in the clothing outlets of the center, - says Hamida Inoyatova. - We aim to create a unique competitive environment for them with our modern national costumes. We have started our business with ten workers at the moment.