Самарқандда жаҳоннинг нуфузли шошилинч тиббий ёрдам хизмати шифокорлари жам бўлди
Самарқанд шаҳридаги ёшлар марказида "Шошилинч тиббий ёрдамни ташкил қилишнинг долзарб муаммолари: шошилинч тиббий ёрдамда минимал инвазив технологияларнинг роли ва ўрни"
мавзусидаги XVI республика илмий-амалий анжумани ўз ишини бошлади.
Тадбирнинг очилиш маросимида вилоят ҳокими Э.Турдимов, Соғлиқни сақлаш вазири А.Ҳожибоев, Россия Фанлар академияси академиги С.Багненко, Боку миллий жарроҳлик маркази раҳбари, профессор Г.Муслюмовлар сўзга чиқиб, анжуман ишига муваффақият тилади.
Унда мамлакатимиз мутахассислари билан бирга Россия, Жанубий Корея, Украина ва Озарбайжон каби қатор мамлакатлардан тиббиёт ходимлари иштирок этмоқда.

Doctors of the world's leading emergency medical service gathered in Samarkand
"Current issues of emergency care: the role and place of minimally invasive technologies in emergency care" at the Youth Center in Samarkand
The XVI Republican Scientific-Practical Conference on
At the opening of ceremony, the governor of the region E.Turdimov, Minister of Health A.Hojibayev, academician of the Russian Academy of Sciences S.Bagnenko, head of the Baku National Surgery Center, Professor G.Muslyumov spoke and wished success to the conference.
Along with specialists from our country, medical workers from Russia, South Korea, Ukraine and Azerbaijan are taking part in it.