Самарқанд давлат университетида Романовский номидаги Математика институти Самарқанд бўлинмаси билан ҳамкорликда
"Математик анализ ва унинг замонавий математик физикага тадбиқлари" мавзусидаги халқаро илмий-амалий анжуман ўз ишини бошлади. Унда 10 дан ортиқ давлат вакиллари қатнашишмоқда.
Тадбирда вилоят ҳокими Эркинжон Турдимов иштирок этиб, илмий-амалий анжуман қатнашчиларини қутлади ва халқаро конференция ишига омад тилади.
Шунингдек, бугун қутлуғ 70 ёшини нишонлаётган математик таҳлил ва математик физика илмий мактаби асосчиси, Ўзбекистон Республикаси Фанлар Академиясининг ҳақиқий аъзоси, Дўстлик ордени соҳиби Саидаҳмад Норжигитович Лақаевни табриклади.

Romanovsky Institute of Mathematics in cooperation with the Samarkand branch at Samarkand State University
The international scientific-practical conference on "Mathematical analysis and its applications to modern mathematical physics" has started its work. Representatives of more than 10 countries are participating in it.
The governor of the region Erkinjon Turdimov took part in the event, welcomed the participants of the scientific and practical conference and wished success in the work of the international conference.
Saidahmad Norjigitovich Laqaev who is celebrating his 70th birthday, the founder of the Scientific School of Mathematical Analysis and Mathematical Physics, a full member of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, the owner of the Order of Friendship has been congratulated.