Нуробод туманига ҳоким тайинланди
Нуробод тумани ҳокимлигида ўтказилаётган халқ депутатлари туман Кенгашининг навбатдан ташқари сессиясида ташкилий масала кўрилди.
Сессияда депутатлар томонидан Бердиқулов Сирожиддин Валиқулович номзоди Нуробод тумани ҳокими лавозимига тасдиқланди.
Сирожиддин Валиқулович Бердиқулов 1979 йилда Самарқанд вилояти, Жомбой туманида туғилган. Мазкур тайинловга қадар Ўзбекистон Республикаси Ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш давлат қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари лавозимида фаолият олиб борган.

A governor has been appointed to Nurabad district
An organizational issue was discussed at the special session of the district Council of People's Deputies, which is being held an the government of Nurabad district.
During the session, deputies approved the candidate of Berdikulov Sirojiddin Valikulovych for the position of the governor of Nurabad district .
Sirojiddin Valikulovych Berdikulov was born in Jomboy district of Samarkand region in 1979. Before he had been appointed, he worked as the first deputy chairman of the State Committee for Veterinary and Livestock Development of the Republic of Uzbekistan.