Маҳалла раиси ўз маҳалласининг эгаси бўлиши керак
Олдинги хабарларимизда маълум қилганимиздек, айни кунларда вилоятимизда фаолият юритаётган маҳалла раислари учун иккинчи босқич малака ошириш ўқувлари ўтказилмоқда.
Мазкур ўқувлар доирасида вилоят ҳокимининг маҳалла раислари билан учрашуви ҳам дастурдан ўрин олган.
Бугун Самарқанд давлат университетининг катта мажлислар залида 170 нафар Каттақўрғон шаҳар, Жомбой, Булунғур, Иштихон ва Самарқанд туманларидаги маҳалла раисларининг вилоят ҳокими билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда вилоят ҳокими раисларнинг бугунги жамиятдаги роли ҳақида сўзлаб, маҳалла раиси том маънода ўз маҳалласининг эгаси бўлишлиги, маҳаллада фаолият олиб бораётган ҳоким ёрдамчиси, ёшлар етакчиси, хотин-қизлар фаоли ва профилактика инспекторлари билан қай тарзда иш олиб бориш кераклиги борасидаги фикрларини билдирди.
Учрашув савол-жавобга бой бўлиб, маҳалла раислари уларни қийнаб келаётган муаммолари ҳақида сўзлаб беришди. Муаммолар атрофлича муҳокама этилиб, ечими юзасидан тавсиялар ва масъулларга топшириқлар берилди.

As we have informed in our previous reports, the second level of training is being held for neighborhood chairpeople working in our region these days.
As part of these trainings, the meeting of the governor of the region with the chairmen of the neighborhood was included in the program.
A meeting of 170 community leaders from Kattakurgan city, Jomboy, Bulungur, Ishtikhan and Samarkand districts with the regional governor has been held in the large meeting hall of Samarkand State University today.
At the meeting, the governor of the region spoke about the role of the chairmen in today's society, expressed his opinion on the fact that the chairmen of the neighborhood should literally be the owner of his neighborhood, how to work with assistant mayors, youth leaders, women's activists and prevention inspectors working in the neighborhood.
The meeting was full of questions and answers, and the chairmen of the community talked about their problems. The problems were discussed in detail, and recommendations and tasks were given to those in charge.