Ҳурматли тадбиркорлар ва ишбилармонлар!
Сизда инвестицион бизнес-лойиҳалар мавжудми? Унда кичик саноат зона (КСЗ)ларига келинг, бу ер лойиҳа ва бизнесингизни амалга ошириш учун энг қулай жой ҳисобланади.
Каттақўрғон шаҳри (Ингичка қўрғони)да 1,58 гектар, Нарпай тумани (Тепа маҳалласи)да 6,94 гектар ҳамда (собиқ “Зирабулоқ” МТП)да 0,30 гектар, Иштихон тумани собиқ "Баҳрин" муқобил МТП да 0,69 гектар, Оқдарё тумани (Бошдархон МФЙ)да 2,87 гектар, Булунғур тумани (собиқ “Килдон” АЖ)да 4,78 гектар, Пахтачи тумани (собиқ “Тошкенжаев” пахта қабул қилиш пункти)да 0,80 гектар ва Паст Дарғом тумани (“Паст Дарғом” МТП)да 0,46 гектар кичик саноат зоналарида бўш ер майдонлари мавжуд.
Ушбу ҳудудлар барча инфратузилмага эга бўлиб, кичик саноат зона иштирокчилари:
- ўз маблағлари ҳисобидан қурилган бино ва иншоотларга (ёки уларнинг қисмларига) мулк ҳуқуқини белгиланган тартибда расмийлаштириш;
- реконструкция қилиш ёки капитал таъмирлаш ишларини ўз маблағлари ҳисобидан амалга оширган тақдирда, кичик саноат зонаси иштирокчиси мақомини олган кундан бошлаб камида 3 йил муддат ўтгандан кейин, бинолар ва иншоотлар (ёки уларнинг қисмлари)ни хусусийлаштириш ҳуқуқларига эга бўлади.
Бундан ташқари, янгидан ташкил қилинган КСЗлар - Жомбой тумани (Деҳқонобод МФЙ)да 5,5 гектар, Тойлоқ тумани (Боғизоғон МФЙ)да 7,30 гектар, Ургут тумани (Сариқтепа МФЙ)да 21,50 гектар ҳамда Пайариқ тумани (“Халқобод” МТП)да 15,50 гектар бўш ер майдонлари ЛОТларга бўлинган.
ЛОТларга ўзингизнинг инвестиция бизнес-лойиҳа таклифларингизни тақдим этишингиз лозим бўлади.
Ушбу кичик саноат зоналарида тадбиркорлик фаолиятини бошлашингиз учун қулай имкониятлар яратилган бўлиб, узлуксиз электр энергияси, табиий газ, ичимлик суви ва оқова тармоқлари ҳамда йўл инфратузилмалари билан таъминланган.

Necessary benefits for entrepreneurs have been created in small industrial zones
Do you have investment business projects?  Then come to the small industrial zones (SMZs), which are the most convenient place to carry out your project and business.
1.58 hectares in Kattakurgan city (Ingichka fortress), 6.94 hectares in Narpay district (Tepa mahalla) and 0.30 hectares in (former “Zirabulak” MTP), 0.69 hectares in the former “Bahrin” alternative MTP of Ishtikhon district  , 2.87 hectares in Akdarya district (Boshdarkhon MFY), 4.78 hectares in Bulungur district (former Kildon JSC), 0.80 hectares in Pakhtachi district (former Toshkenjaev cotton receiving point) and Past Dargom district (  “Past Dargom” MTP) has 0.46 hectares of vacant land in small industrial zones.
These areas have all the infrastructure and small industrial zone participants:
- Registration of property rights to buildings and structures (or their parts) built at their own expense in the prescribed manner;
- in the case of reconstruction or overhaul at its own expense, has the right to privatize buildings and structures (or parts thereof) after at least 3 years from the date of obtaining the status of a participant of a small industrial zone.
In addition, the newly established KSZs are 5.5 hectares in Jambay district (Dehkanabad rural citizens' farm), 7.30 hectares in Taylak district (Bagizogon rural citizens' farm), 21.50 hectares in Urgut district (Sariktepa rural citizens' farm) and Payarik district (Khalkabad).  In MTP) 15.50 hectares of vacant land were divided into LOTs.
You will need to submit your investment business project proposals to the LOTs.
These small industrial zones provide convenient opportunities for starting a business and are provided with uninterrupted electricity, natural gas, drinking water and sewage networks, as well as road infrastructure.