Ҳоким Олимпия ўйинларига йўлланма олган Мўминжон Абдуллаевга 50 миллион сўм туҳфа қилди
Булунғурлик юнон-рум курашчиси Мўминжон Абдуллаев 9 апрель куни Олма-ота шаҳрида ўтказилган Осиё минтақаси учун лицензион турнирда олтин медални қўлга киритиб,
XXXII ёзги Олимпия ўйинларига йўлланма олган эди. Самарқанд шаҳридаги ёшлар марказида ташкил этилган тадбирда вилоят ҳокими Э.Турдимов бу натижаси учун унга 50 миллион сўм тақдим этувчи сертификат, ота-онаси ва устозига ташаккурнома топширди.
Шунингдек, тақдирлаш тадбирида Польшанинг Кельсе шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган жаҳон чемпионатида олтин медални қўлга киритган иштихонлик Нигина Ўктамова ҳамда бронза медали соҳибаси, булунғурлик Ситора Турдибекова ҳам эътиборга сазовор бўлди.
Вилоятда жисмоний тарбия ва оммавий спортни ривожлантиришдаги муносиб ҳиссаси қўшган Н. Ўктамовага автомобиль ва уй-жой учун бошланғич тўлов амалга оширилгани таъкидланди, Ситора Турдибековага эса 25 миллион сўмлик сертификат топширилди.
Вилоят ҳокими қўлидан ташаккурнома олган чемпионларнинг ота-оналари бу натижага эришишда кўмаклашган ҳокимлик вакиллари ва мураббийларга миннатдорлигини билдирди.

Greco-Roman wrestler from Bulungur Mominjon Abdullaev won a gold medal at the license tournament for the Asian region on April 9 in Almaty.
He had received a ticket to the XXXII Summer Olympic Games. At the event organized at the Youth Center in Samarkand, the governor of the region E. Turdimov presented a certificate to his parents and teacher for this result, which provided him with 50 million soums.
Nigina Uktamova from Ishtikhon and Sitora Turdibekova from Bulungur, who won a gold medal at the World Youth Boxing Championship in Kelse, Poland, also took part in the awarding ceremony.
N., who has made a worthy contribution to the development of physical culture and mass sports in the region. It was noted that Uktamova received an initial payment for a car and housing, and Sitora Turdibekova was awarded a certificate worth 25 million soums.
The parents of the champions, who received a letter of thanks from the governor, thanked the local government officials and coaches for their help in achieving this result.