G‘olib jamoa finalga yo‘l oldi
Samarqand shahrida “Zakovat” intellektual o‘yinining “Davlat soliq qo‘mitasi Raisi kubogi” turniri viloyat saralash bosqichi o‘tkazildi.
Unda Samarqand viloyati davlat soliq boshqarmasi va Kadastr agentligi hamda Davlat kadastrlari palatasi viloyat boshqarmalarining 34 ta jamoasi bellashdi.
Kadastr agentligi Kattaqo‘rg‘on shahar bo‘limi va Davlat kadastrlari palatasi Kattaqo‘rg‘on shahar filiali xodimlaridan tashkil topgan “Mirzo Ulug‘bek” jamoasi “Zakovat” intellektual o‘yinining “Davlat soliq qo‘mitasi Raisi kubogi” turniri viloyat saralash bosqichi g‘olibligini qo‘lga kiritdi. Jomboy tumani davlat soliq inspeksiyasining “Lochinlar” va Samarqand viloyati davlat soliq boshqarmasining “Everest” jamoalari mos ravishda ikkinchi hamda uchinchi o‘rindan joy oldi. G‘olib va sovrindor jamoalarga diplom hamda qimmatbaho sovg‘alar topshirildi
G‘olib jamoa “Zakovat” intellektual o‘yinining “Davlat soliq qo‘mitasi Raisi kubogi” turniri final bosqichida ishtirok etadi. Turnirning final bosqichi joriy yilning 25 dekabr kuni o‘tkaziladi.
– Ushbu bellashuv intellektual salohiyatimizni sinovdan o‘tkazish va qimmatli ma’lumotlarga ega bo‘lishimizda ayni muddao bo‘ldi, – deydi Samarqand viloyati davlat soliq boshqarmasining “Maroqand” jamoasi a’zosi Navro‘z Fayzullayev. – Qolaversa, bilimlar bahsi inson dunyoqarashini kengaytirish, qisqa fursatda tez va aniq qaror qabul qilish ko‘nikmasini rivojlantirishga xizmat qiladi. Ushbu bellashuvda ancha qimmatli ma’lumotlarga ega bo‘ldim.

The winner team advanced to the finals
The regional qualifying round of the tournament "Chairman's Cup of the State Tax Committee" of the intellectual game "Zakovat" was held in Samarkand.
34 teams from the Samarkand regional state tax administration and the Cadastre Agency and the regional departments of the State Cadastre Chamber competed in it.  Mirzo Ulugbek team consisting of employees of the Kattakurgan city branch of the Cadastre Agency and the Kattakurgan city branch of the Chamber of State Cadastres "Regional Tax Committee Chairman's Cup"  won the qualifying round.  The teams of the State Tax Inspectorate of Jambay district "Lochinlar" and the State Tax Administration of Samarkand region "Everest" took second and third place, respectively.  The winning and prize-winning teams were awarded diplomas and valuable prizes.  The final stage of the tournament will be held on December 25 this year.
“This competition was a test of our intellectual potential and valuable information,” said Navruz Fayzullayev, a member of the Samarkand Region State Tax Administration's Maroqand team.  "In addition, the knowledge contest will help to broaden one's horizons and develop the ability to make quick and clear decisions in a short period of time."  I got a lot of valuable information in this contest.