Фидойи ёшлар “Мард ўғлони” давлат мукофоти билан тақдирланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 2021 йил 28 июнда «Мард ўғлон» давлат мукофоти билан тақдирлаш тўғрисида» қарор қабул қилди.
Унга кўра, мамлакатимизда амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотларда фаоллик кўрсатиб, ўзининг билим ва иқтидори, интилувчанлиги ва ташаббускорлиги, ҳалол ва самарали меҳнати билан Ватанимиз тараққиётини юксалтириш, янги Ўзбекистонни барпо этиш ва унинг халқаро нуфузини оширишга муносиб ҳисса қўшиб келаётган фидойи ва мард ўғлонлар муносиб рағбатлантирилди.
Улар орасида Самарқанддан қуйидаги ёшлар бор:
АБДУЛЛАЕВ Абдураҳмон Ферузович - Самарқанд шаҳридаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
ОРИПОВ Шаҳзод Илҳом ўғли - Ургут тумани фавқулодда вазиятлар бўлимининг ёнғин-қутқарув қисми смена бошлиғи
ФАХРИЕВ Жаҳонгир Алишерович - Тошкент педиатрия тиббиёт институтининг 5-босқич талабаси (Самарқанд вилояти)
«Мард ўғлон» давлат мукофоти билан тақдирланганларга совриндорлик дипломлари ва кўкрак нишонлари тантанали вазиятда топширилади.
Совриндорларнинг ҳар бирига базавий ҳисоблаш миқдорининг 50 баравари миқдорида пул мукофоти берилади.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev adopted a resolution "On awarding the state award" Brave Boy " on June 28, 2021.
According to this, the selfless and courageous young men who are actively involved in large-scale reforms in our country, who with their knowledge and talent, aspiration and initiative, honest and productive work make a worthy contribution to the development of our country, building a new Uzbekistan and enhancing its international prestige. Among them are the following young people from Samarkand:
ABDULLAEV Abdurahmon Feruzovich is an 11th grade student of the 17th comprehensive school in Samarkand
ORIPOV Shahzod Ilhom ugli - shift chief of fire and rescue department of emergency department of Urgut district
FAKHRIEV Jahongir Alisherovich - 5th year student of the Tashkent Pediatric Medical Institute (Samarkand region)
The winners of the state award "Brave Boy" will be awarded diplomas and badges in a solemn atmosphere. Each winner will receive a cash prize in the amount of 50 times the basic calculation amount.