Эркинжон Турдимов пастдарғомлик фаол ёшларни тақдирлади
Паст Дарғом тумани марказида жойлашган «Янги Ўзбекистон» майдонида ёшлар фестивали доирасида гала-концерт бўлиб ўтди.
Унда вилоят ҳокими Эркинжон Турдимов иштирок этиб, ушбу фестивалга ўзининг муносиб ҳиссасини қўшаётган ташкилотчиларга миннатдорлик билдирди, туман ёшларини табриклади.
- Ўтказилаётган ушбу фестиваль тумандаги келажаги бор ёшлар учун, - деди Э.Турдимов. - Паст Дарғомда спортчилар, чемпионлар ва турли танловлар ғолиблари кўп. Ўйлайманки, бу ютуқлар бардавом бўлади.
Шундан сўнг фестиваль доирасида ўтказилган мусобақалар ғолиблари ва "Энг фаол ёшлар етакчиси", "Энг зукко китобхон оила", "Энг фаол ҳамкорлик қилган ҳоким ёрдамчиси" ҳамда бошқа турли номинациялар ғолиблари ҳамда меҳнати билан жонбозлик кўрсатаётган соҳа ходимлари тақдирланди.

A gala concert as part of the youth festival was held at the New Uzbekistan Square in the center of the Pasdargom district.
The governor of the region Erkinjon Turdimov has taken part in it, thanked the organizers for their worthy contribution to the festival and congratulated the youth of the district.
- This festival is for promising young people in the district, - said E. Turdimov. - There are many athletes, champions and winners of various competitions in Pasdargom district. I think these achievements will continue.
After that, the winners of competitions held within the festival and the winners of "The most active youth leader", "The smartest reader family", "The most active collaborating assistant governor" and other nominations, as well as hardworking people were awarded.