Cotton Campaign халқаро коалициясининг Ўзбекистон пахтасига бойкотни бекор қилиш тўғрисидаги қарорини олқишлаймиз.
12 йилдан ортиқ амал қилган бойкот мамлакатимизда 2021 йилги пахта терими мавсумида болалар меҳнати ва мажбурий меҳнатга йўл қўйилмагани муносабати билан бекор қилинди.
Бундан илгарироқ Халқаро меҳнат ташкилоти Ўзбекистон пахтачилигида тизимли болалар меҳнати ва мажбурий меҳнатга чек қўйилганини эътироф этди.
Буларнинг барчаси Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан инсон қадрини улуғлаш борасида амалга оширилаётган ислоҳотлар бундан буён ҳам қатъий давом эттирилиши ва улар ортга қайтмаслигидан далолатдир.

We welcome the decision of the Cotton Campaign on lifting the global boycott of Uzbekistan’s cotton.
The boycott which had been in force for more than 12 years has been lifted thanks to elimination and absence of forced child labour during the cotton harvesting season of 2021 in the country.
The fact that Uzbekistan has put an end to a systematic use of forced child labour, recently had been also acknowledged by the International Labour Organization.
The aforementioned serves as evidence that the reforms being carried out by the President Shavkat Mirziyoyev on strengthening human honour and dignity will be continued and the process is irreversible.