Айни кунларда Россия Федерацияси Татаристон Республикаси пойтахти Қозон шаҳрида Ўзбекистон – Россия ҳудудлараро ҳамкорлиги бўйича III Форум бўлиб ўтмоқда.
Унда республикамизнинг бир нечта ҳудудлари иштирок этмоқда.
Форум Ўзбекистон ва Россия ҳудудлари ўртасидаги амалий ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида икки давлат ишбилармонлар иштирокида ўтказилмоқда.
Ташриф давомида вилоят ҳокими Эркинжон Турдимов раҳбарлигида вилоятимиз делегация аъзолари қатор йирик компаниялар раҳбарлари билан учрашувлар ўтказишмоқда.

Currently, the III Forum on Uzbekistan-Russia interregional cooperation is being held in Kazan, the capital of the Republic of Tataristan.
Several regions of our republic are participating in it.
The forum is being held with the participation of businessmen of the two countries in order to expand practical cooperation between the regions of Uzbekistan and Russia.
During the visit, under the leadership of regional governor Erkinjon Turdimov, members of the delegation of our region are holding meetings with the heads of a number of large companies.