Америка Қўшма Штатлари Қуролли Кучлари Марказий қўмондонлиги қўмондони,
генерал Майкл Эрик Курилла бошчилигидаги делегация Ўзбекистон Республикаси мудофаа вазирининг биринчи ўринбосари – Қуролли Кучлар Бош штаби бошлиғи Ш.Холмухамедов ҳамроҳлигида Самарқандга ташриф буюрди.
Меҳмонлар нафақат Самарқанд шаҳрининг тарихий ва диққатга сазовор жойлари билан танишди, балки Ургут туманида ҳам бўлишди.
Қоратепа маҳалласи ҳудудидаги “Тешиктош” тепалигида делегация вакиллари фольклор жамоалари чиқишлари, ургутлик миллий ҳунармандлар ижодидан баҳраманд бўлди. Шунингдек, камондан отиш, ўзбек миллий кураши каби этноспорт турлари бўйича мусобақалар гувоҳи бўлишди.

Commander of the Central Command of the United States Armed Forces,
A delegation led by General Michael Eric Kurilla accompanied by the first deputy Minister of Defense of the Republic of Uzbekistan - chief of the General Staff of the Armed Forces Sh. Kholmukhamedov has visited Samarkand.
The guests not only got acquainted with the historical and sights of Samarkand, but also visited Urgut district.
Representatives of the delegation enjoyed performances by folklore groups and national craftsmen from Urgut on the Teshiktash hill in neighborhood Karatepa. They also witnessed competitions in ethnosports such as archery and Uzbek national wrestling.