3-9 октябрь кунлари мамлакатимизда "Кексалар хафталиги" бўлиб ўтади.
жорий йилнинг 3-9 октябрь кунлари “Кексаларни эъзозлаш, уларга ҳурмат-эҳтиром кўрсатиш — халқимизга хос эзгу фазилат” ғояси остида мамлакатимизнинг барча ҳудудларида “Кексалар ҳафталиги” ўтказилиши режалаштирилган.
Маҳалла ва нуронийларни қўллаб-қувватлаш вазирлиги ахборот хизмати берган маълумотига кўра, юртимиздаги барча маҳаллаларда нуронийлар, шу жумладан, “Саховат” ва “Мурувват” интернат уйларида истиқомат қилаётган кексалар иштирокида маданий-маърифий тадбирлар, танловлар, хайрия тадбирлари, жумладан, нуроний ва ёшлар учрашувлари ўтказилиши режалаштирилмоқда.

According to the relevant statement of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated September 26, 2022,
“Old People's Week”is planned to be held in all regions of the country under the idea of “Honoring the elderly, showing respect to them - a virtue unique to our people” on October 3-9 of this year,.
According to the information provided by the information service of the Ministry of Neighborhood and Nurani Support, cultural and educational events, contests, charity events, including meetings of Nurani and youth, are held in all neighborhoods of our country with the participation of Nurani, is planned to be held including the elderly living in “Sakhovat” and “Muruvat”boarding houses.