Samarqand viloyati Payariq tumanidagi avtomobil yo‘llarida qurilish-montaj ishlarini amalga oshirish bo‘yicha tender tanlovi
.
1 – Lot: Samarqand viloyati Payariq tumanida Imom Al- Buxoriy tarixiy majmuasidagi 3,8 km uzunlikdagi aylanma yo‘lni rekonstruksiya qilish va ikkita ko‘prik qurish;
2–Lot: Samarqand viloyati Payariq tumanidagi “Xo‘ja Ismoil” MFY hududidagi 38 km ichki yo‘llarni ta’mirlash.
1. O‘zbekiston Respublikasi (keyingi o‘rinlarda “Qarz oluvchi” deb yuritiladi) “Samarqand viloyati infratuzilmasi ob’ektlarini modernizatsiya qilish” loyihasini amalga oshirish xarajatlarini qoplash uchun Abu-Dabi taraqqiyot jamg‘armasidan (“Jamg‘arma”) qarz shaklida moliyalashtirdi.
2. Samarqand viloyati hokimligi tanlovga munosib ishtirokchilarni yuqoridagi ishlarga qiziqish bildirishlarini taklif qiladi. Tender savdolari “Tovarlar, ishlar va konsalting bo‘lmagan xizmatlarni xarid qilish” Arab Muvofiqlashtiruvchi Guruhi a’zolarining Rivojlanish institutlari faoliyati yo‘riqnomasida belgilangan Xalqaro raqobat savdolari (ICB) tartib-taomillariga muvofiq o‘tkaziladi va unda tegishli mamlakatlarning har qanday ishtirokchisi ishtirok etishi mumkin.
3. Ingliz va/yoki rus tillaridagi tender hujjatlarining to‘liq to‘plami qiziqish bildirgan ishtirokchilar tomonidan quyidagi elektron pochta manziliga yozma ariza taqdim etgan golda olinishi mumkin.
Elektron manzil: project1@samarkand.uz
1. Tender takliflari ochilgandan so’ng 120 kun davomida amal qilishi va ularga quyidagi miqdorda bank kafolati ko‘rinishidagi garov ilova qilinishi shart:
1-Lot – 80 000 AQSh dollari;
2-Lot – 55 000 AQSh dollari yoki erkin konvertatsiya qilinadigan valyutadagi ekvivalenti.
1. Takliflar quyidagi manzilga 2025-yil 25-mart, soat 16:00 (mahalliy vaqt) dan kechiktirmay topshirilishi mumkin. Tender takliflari ushbu jarayonda qatnashishni istak bildirganlar ishtirokida ochiladi. Kechiktirilgan takliflar rad etiladi.
2025-yil 25-mart kuni mahalliy vaqt bilan soat 16:05 da quyidagi manzilda ochiladi:
Samarqand viloyati hokimligi, Qurilish va uy-joy kommunal xizmat ko’rsatish bosh boshqarmasi binosi , 1- Qavat, Majlislar zali.

Selection of Main Contractor for the implementation of construction and installation works on roads in the Payaryk district of Samarkand region
.
Lot 1 - Reconstruction of a 3.8 km bypass road in the Imam Al-Bukhari historical complex and construction of two bridges in the Payaryk district of the Samarkand region;
Lot 2 - Repair of 38 km of internal roads in the Khoja Ismail municipality in the Payaryk district of the Samarkand region.
1. The Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as the “Borrower”) received funding from the Abu Dhabi Development Fund (“the Fund”) in the form of a loan to cover the costs of the Modernization of infrastructure sites of Samarkand region Project.
2. Khokimiyat of Samarkand region invites eligible bidders to submit their bids for the above works. Bidding will be conducted in accordance with the International Competitive Bidding (ICB) procedures established in the guidelines of the Development Institutions of the members of Coordination Group for the Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services and any bidders may participate from eligible countries.
3. A complete set of bidding documents in English and/or Russian can be obtained by interested bidders by submitting a written application to the below email address.
E-mail: project1@samarkand.uz
1. Bids shall be valid for 120 days after the bid opening and be accompanied by a bid security in the form of a bank guarantee in the amount of:
Lot 1 - USD 80,000,
Lot 2 - USD 55,000 or a freely convertible currency equivalent.
1. Bids can be delivered to the address below by March 25, 2025 until 16.00 (Local Time). Bids will be opened in the presence of the bidders wishing to participate in this process. Late bids will be rejected. The bid packages will be opened at 16.05 (Local time) on March 25, 2025 at the following address: