Bu jarayonda investor tumanda xorijiy korxona uchun bino qurish ishlarini olib borib, dasthgohlarni ham olib kelgan.
Viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev bilan uchrashuvda u faqatgina granit toshini qazib olish va uni qayta ishlash bilan shug‘ullanmay, kelgusida faoliyatini kengaytirib xizmat turlarini yo‘lga qo‘yishni maqsad qilganligini bildirdi.
Lian Yebinning loyihasiga ko`ra, 150,0 ming.м3 granit toshni qazib olib, undan 2.2 million. м2 tayyor mahsulot ishlab chiqarib xorijiy davlatlarga eksport qilishni maqsad qilgan. Bu uchun elektr ta’minoti, soliqlar bo`yicha imtiyozlardan unumli foydalanish istagi borligini bildirdi.
Viloyat rahbari investorga mavjud imkoniyat va Qo`shrabotning boy salohiyatini hisobga olib ishlashi zarurligi, tuman uchun istiqbolli bo`lgan loyihalarini yanada takomillashtirishga qonun doirasida unga yordam ko`rsatishga tayyor ekanligini bildirib o`tdi.

Lian Yebin who is an investor of China aims to implement a granite mining and processing project in the remote Qushrabot district of Samarkand region.
In the process, the investor has carried out construction work for a foreign enterprise in the district and brought workshops. Adiz Boboev , an acting governor of the region, said that he intends to expand his activities and establish a range of services in the future, rather than just mining and processing granite. According to Lian Yebin's project, he aims to mine 150,000 m3 of granite, produce 2.2 million m2 of finished products and export them to foreign countries. He expressed his desire to make effective use of electricity supply and tax incentives for this purpose. The head of the region emphasized the need for the investor to work taking into account the existing opportunities and the rich potential of the partnership, and expressed his readiness to assist him, within the framework of the law, in further improving his promising projects for the district.