Xabar berganimizdek, Samarqand viloyati delegatsiyasi AQSHda bo‘lib turibdi
16-17-aprel kunlari  Illinois shtatining Chikago shahrida «CABXPO Chicago-2025» xalqaro biznes-forumi bo‘lib o‘tdi.
Markaziy Osiyo va AQSH o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlashga qaratilgan ushbu nufuzli tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov, viloyat hokimligi tashkiliy-kadrlar guruhi rahbari Behzod Rahmatullayev O‘zbekiston va Samarqandning investisiyaviy va iqtisodiy salohiyati, xalqaro sheriklar bilan aloqalarni rivojlantirish va mintaqaning biznes imkoniyatlari haqida so‘z yuritdi.
Forum doirasida innovasion yechimlar, sarmoyaviy imkoniyatlar va xalqaro hamkorlikning yangi yo‘nalishlari muhokama qilinib, ikkita yirik memorandum imzolandi.

As we reported, the delegation of the Samarkand region are in the USA
The international business forum “CABXPO Chicago-2025” was held in Chicago city of Illinois state on April 16-17.
At this prestigious event aimed at strengthening trade and economic cooperation between Central Asia and the USA, the Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov as well as the head of the organizational and personnel group of the regional authority Behzod Rahmatullaev spoke about the investment and economic potential of Uzbekistan and Samarkand, the development of relations with international partners, and the business opportunities of the region. Within the framework of the forum, innovative solutions, investment opportunities, and new areas of international cooperation were discussed, and two major memorandums were signed.