Erkinjon Turdimov: Bugun O‘zbekistonda shaxsan Prezident nazoratida bo'lgan ikki soha jadal rivojlanmoqda — qurilish va qishloq xo‘jaligi.
Shuning uchun qishloq xo'jaligi texnologiyasiga katta ehtiyoj bor. Samarqand viloyati zarur jihozlarni boshqa davlatlardan olib keladi. Xitoy ular orasida emas. Biz bu yo‘nalishdagi loyihalarni qo‘llab-quvvatlashga tayyormiz.
Siz ishlab chiqarishni mahalliylashtirish tarafdori ekaningizdan xursandman. Mahalliylashtirish ulushi qancha ko'p bo'lsa, mahsulotlar shunchalik arzon bo'ladi. Bu borada bunday loyihalar har tomonlama qo‘llab-quvvatlanadi.

Two fields called construction and agriculture under the personal control of the President are rapidly developing in Uzbekistan today- said Erkinjon Turdimov.
Therefore, there is a great need for agricultural technology. Samarkand region is going to bring necessary equipment from other countries. China is not among them. We are ready to support projects in this direction.
I am happy that you are in favor of localization of production.The higher there is the percentage of localization, the cheaper there are the products. In this regard, such projects will be fully supported.