Samarqandda futbol va mini-futbol bo‘yicha DXX kubogi musobaqalari boshlandi
Musobaqaning ochilish marosimida viloyat hokimi E.Turdimov, DXX viloyat boshqarmasi boshlig‘i A.Axmedov va O‘FA vitse-prezidenti Ravshan Ermatov ishtirok etib, mamlakatimizda sportni rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan ishlar, jumladan an’anaviy DXX kubogi turniri yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, futbolni ommalashtirish, iqtidorli yoshlarni aniqlashda muhim ahamiyat kasb etayotganini ta’kidladi va o‘yinni boshlab berishdi.
Shundan so‘ng, Ishtixon tumanining Qoraqo‘yli hamda Qoraqishloq mahallalari bahsga kirishdi.
Musobaqada 16 yoshdan 30 yoshgacha bo‘lgan o‘g‘il bolalar futbol va mini-futbol, qizlar esa mini-futbol bo‘yicha ishtirok etmoqda.
Kubokning tuman, shahar saralash musobaqalari aprel-may, viloyatlar bo‘yicha saralash bahslari iyun-iyul va respublika final musobaqalari avgust oyida bo‘lib o‘tadi.

Football and mini-football cup competitions of the State Security Services have started in Samarkand.
“State Security Service Cup” competitions have started in the central stadium of Ishtikhan district.
The opening ceremony of the competition was attended by E.Turdimov the governor of the region, head of the State Security Service regional administration A.Akhmedov and UFA vice-president Ravshan Ermatov. He emphasized that it is important to promote a healthy lifestyle, popularize football, and identify talented young people, and started the game. After that, Karakoyli and Karakishloq neighborhoods of Ishtikhan district started to play against each other. Boys between the ages of 16 and 30 are taking part in football and mini-football, and girls in mini-football. District and city qualifiers of the Cup are going to be held in April-May, regional qualifiers in June-July, and national finals in August.