Samarqand viloyati turizmni rivojlantirish jamoatchilik kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Unda  viloyatda turizmni rivojlantirish, yangi sayyohlik yo‘nalishlarini tashkil etish,  xorijiy va mahalliy turistlar sonini ko‘paytirish borasidagi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Yig‘ilishda viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev, soha mutaxassislari va shu yo‘nalishda faoliyat olib borayotgan tadbirkorlar bilan turizm sohasida amalga oshirilayotgan ishlar, yangi loyihalar, qulay sayyohlik infratuzilmasini yaratish, tizimdagi muammo va kamchiliklarga yechim topish masalalari yuzasidan fikr almashdi.

The next in turn meeting of the tourism development public council of Samarkand region has been held.
Current issues related to the development of tourism in the region, the organization of new tourist destinations, and increasing the number of foreign and local tourists were discussed at the meeting.
Adiz Boboev, who is an acting governor of the region, exchanged views with industry experts and entrepreneurs operating in this area on the work being carried out in the tourism sector, new projects, the creation of a convenient tourist infrastructure, and finding solutions to problems and shortcomings in the system.