Нодирбек Aбдусатторов...
Нарпай тумани "Иймон" маҳалласи Болғали қишлоғида туғилган ҳарбий Фазлиддин Очиловнинг фарзанди Нодирбек жаҳондаги мана-ман деган шахматчиларни ортда қолдириб, рапид бўйича жаҳон чемпионига айланди.
Бугун Нодирбек Aбдусатторов ота юрти Нарпайга келди. Дастлаб, бу ерда яшовчи бобо ва бувиси, қариндошлари билан дийдорлашди. Сўнг маҳалладаги ёшларга эришган ютуқлари, галдаги режалари ҳақида сўзлаб берди. Тенгдошларига мақсад сари интилиш ютуқлар гарови эканлигини айтди.
Сўнг тумандаги 13-сон болалар мусиқа ва санъат мактабида шахматга қизиқувчилар билан учрашди. Бира тўла 18 нафар рақиб билан дона суриб, "мастер-класс" ўтказди.
Вилоят ҳокимининг ўринбосари Рустам Қобилов, туман ҳокимининг ўринбосари Aбдуқаҳҳор Тожиев ва бошқалар чемпионни улкан ғалаба билан табриклади. Нодирбекка туман ҳокимлигининг қимматбаҳо совғалар топширилди.

Nodirbek, the son of the military Fazliddin Ochilov Who was born in the village of Bolgali, Iymon mahalla, Narpay district, became the world champion in rapid, leaving behind the world's most famous chess players.
Today Nodirbek Abdusattorov has arrived in his native Narpay. Initially, the grandparents who lived here met their relatives. Then he told the young people in the neighborhood about their achievements and plans for the future. He told his peers that striving for a goal is the key to success.
Then the children of the district met with chess enthusiasts at the music and art school No. 13, as well as, held a "master class" with 18 full-time rivals.
Deputy governor of the region Rustam Kobilov, deputy governor of the district Abdukahhor Tadjiev and others congratulated the champion on a great victory. Nodirbek was presented with valuable gifts from the district administration.