Yaponiyada oʻquv qoʻllanma muqovasi “Sherdor” madrasasi surati bilan bezatildi
Yaponiya umumtaʼlim maktablariga moʻljallangan “Jahon tarixi” fani oʻquv qoʻllanmasining muqovasi “Sherdor” madrasasi surati bilan bezatildi.
Yaponiya umumtaʼlim maktablari oʻquvchilariga (9-12 sinflar uchun) moʻljallangan “Jahon tarixi” fani oʻquv qoʻllanmasining muqovasi Samarqandning jahonga mashhur “Registon” maydonida joylashgan “Sherdor” madrasasi surati bilan bezatildi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA.
Ushbu oʻquv qoʻllanma Yaponiyaning yirik “Yamakawa Shuppansha Ltd.” noshirlik-uyi tomonidan chop etildi. Joriy yilning aprel oyidan boshlanadigan yangi oʻquv yilida undan tarix fanidan qoʻllanma sifatida foydalanilishi rejalashtirilgan.

The cover of the textbook has been decorated with a photo of the “Sherdor” madrasa in Japan,
The cover of the “World History” textbook for Japanese secondary schools was decorated with the photo of the ”Sherdor” madrasa.
It has been reported by “Dunyo” Information Agency that the cover of the "World History" textbook intended for students of Japanese secondary schools (for grades 9-12) was decorated with a photo of the "Sherdor" madrasa located in the world-famous “Registon” square of Samarkand.
This tutorial is from Yamakawa Shuppansha Ltd., a large Japanese company. published by the publishing house. It is planned to be used as a history textbook in the new academic year starting in April of this year.