Самарқанд давлат тиббиёт институти 1-клиникаси Европа Бизнес Ассамблеясининг соғлиқни сақлаш соҳасидаги халқаро мукофоти ҳисобланувчи - “Best Clinic” (“Энг яхши клиник шифохона”) номинацияси соҳиби бўлди.
Оксфорд шаҳрида жойлашган Европа Бизнес Ассамблеяси ҳар йили жаҳоннинг турли давлатларидаги ўз соҳалари йўналишларидаги етакчиларни аниқлаб боради ва йилда бир марта ғолибларни тақдирлайди.
Бу йилги танловда эришган ютуқлари, даволанаётган беморлари сони ва самарадорлиги, академик ва илмий тадқиқот соҳасидаги ютуқлари, даволашда илғор технологиялардан фойдаланиши, илмий даражали ва илмий унвонли мутахассислар жамоаси, беморларнинг ижтимоий тармоқлардаги мустақил фикрлари ва тавсиялари каби мезонлар бўйича муносиб етакчиликка эришган Самарқанд давлат тиббиёт институти 1-клиникаси ғолиб деб эълон қилади.
Тақдирлаш маросими шу йил 25 июнда Буюк Британиянинг Оксфорд шаҳрида “Achievements Forum 2021” халқаро конференцияси дастурида бўлиб ўтади.

Clinic № 1 of Samarkand State Medical Institute won the nomination "Best Clinic", which is an international award of the European Business Assembly in the field of health.
The Oxford-based European Business Assembly annually identifies leaders in their respective fields in various countries around the world and awards the winners once a year.
This year's competition has achieved worthy leadership in terms of criteria such as the number and effectiveness of patients treated, academic and research achievements, the use of advanced technologies in treatment, a team of scientists with academic degrees and independent opinions and recommendations on social media.
Clinic 1 of Samarkand State Medical Institute announces the winner.
The award ceremony will take place on June 25 in Oxford, UK, as part of the Achievements Forum 2021 international conference.