Самарқандлик 100 нафар оммавий ахборот воситалари вакилларига эсдалик нишонлари топширилди
Президентимизнинг шу йил 23 августдаги Фармонига кўра, мамлакатимизни ҳар томонлама тараққий эттириш, унинг жаҳон миқёсидаги шон-шуҳратини оширишга катта ҳисса қўшаётган,
давлатимиз иқтисодиёти ва аҳоли фаровонлигини юксалтиришда ибрат ва намуна бўлиб келаётган, жамиятимизда тинчлик ва барқарорликни, миллатлараро тотувлик ва бағрикенгликни таъминлаш, ёш авлодни соғлом ва баркамол инсонлар этиб вояга етказиш, уларни ватанпарварлик, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашда алоҳида фидойилик кўрсатаётган юртдошларимиз “Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг 30 йиллиги” эсдалик нишони билан мукофотланди.
Жумладан, Самарқанд вилоятидаги 100 нафардан ортиқ оммавий ахборот воситалари вакиллари, журналист ва блогерлар ҳам ушбу эсдалик нишон билан тақдирланди.
Бугун вилоят ҳокимлигида ўтказилган тантанали маросимда ушбу мукофотни Президент номидан Самарқанд вилояти ҳокими Э.Турдимов топширди.
– Мамлакатимизда янги демократик давлат, фуқаролик жамияти барпо этиш йўлида амалга оширилаётган улкан ишлар, эришилган юксак натижаларда, ҳеч шубҳасиз, журналист ва блогерларнинг, оммавий ахборот воситалари вакилларининг беқиёс ҳиссаси бор, – деди Э.Турдимов. – Сизларнинг давлат ва халқ ўртасида кўприк бўлиб, жойлардаги реал ҳолат ҳақидаги чиқишларингиз давлат органлари учун эътибор қаратилиши керак бўлган масалаларни белгилаб олиш ва муаммоларга тезкор ечим топишга ёрдам бермоқда.
Маросимда журналист ва блогерлар ҳам кўрсатилаётган эътибор учун миннатдорлик билдирдилар.
– Бу эътироф, эътиборни камтарона меҳнатимизга берилган юксак баҳо, шу билан бирга улкан масъулият, деб биламиз, – деди мустақил журналист Каримберди Тўрамурод. – Бундан буён ҳам ўз сўзимиз, қаламимиз билан ислоҳотларнинг натижадорлигини таъминлашга, халқимиз дилидаги гапларни оммавий ахборот воситалари ва ижтимоий тармоқларда ёритиб, давлатимизнинг халқпарвар сиёсатини амалга оширишга ҳисса қўшамиз.

100 representatives of Samarkand mass media were awarded with commemorative medals
According to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated on August 23 of this year, the comprehensive development of our country, which contributes to the enhancement of its global prestige,
“Our Republic of Uzbekistan  30th anniversary of independence ”was awarded.
In particular, more than 100 media representatives, journalists and bloggers from Samarkand region were awarded this commemorative medal.
This award was presented by the governor of Samarkand region E. Turdimov on behalf of the President at a solemn ceremony held today in the regional administration.
- The great work being done in our country to build a new democratic state, civil society, the high results achieved, undoubtedly, the invaluable contribution of journalists and bloggers, the media, - said E. Turdimov.  - As a bridge between the state and the people, your speeches on the real situation on the ground help to identify issues that need to be addressed by government agencies and find quick solutions to problems.
At the ceremony, journalists and bloggers also thanked for the attention.
"We consider this recognition to be a high appreciation of our humble work, as well as a great responsibility," said Karimberdi Turamurod, an independent journalist.  “We will continue to use our words and pens to ensure the effectiveness of reforms, to cover the words of our people in the media and social networks, and to implement the people's policy of our state.”