Самарқандда 114 оила ўз “кичик ватан”ига эга бўлди
Самарқанд вилоятида кам таъминланган, ижтимоий ҳимояга муҳтож, ногирон фуқаролар, етим ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болаларни уй-жой билан таъминлашга алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Жумладан, жорий 2022 йилда Самарқанд шаҳрининг “Нурли келажак” маҳалласида 116 хонадондан иборат кўп қаватли уйлар қурилиб, аҳолининг ана шу қатламига тайёр ҳолда топшириш учун зарур уй-рўзғор буюмлари билан жиҳозланди.
Бугун ушбу хонадонларни ўз эгаларига топшириш маросими катта шодиёнага айланиб кетди.
Тантанали тадбирда вилоят ҳокимлиги, сектор раҳбарлари ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари иштирок этди.
Тадбирда сўзга чиққанлар уй эгаларини табриклаб, янги хонадонларида фақат яхши кунлар бўлишини тиладилар. Шундай обод ва ораста кошоналарда эзгу ниятлар, буюк мақсадлар туғилишини таъкидлашди.
Ўз навбатдаги “кичик ватан”ига эга бўлган фуқароларимиз Президентга уларнинг ўй-ташвишлари енгиллашганлиги, мушкулларига ечим топилганлиги учун ўз миннатдорчиликларини билдиришди.
Мазкур уйларнинг 76 таси яшаш жойи бўлмаган, ижтимоий ҳимояга мухтож, ногирон ҳамда кам таъминланган фуқароларга доимий яшаш ҳуқуқи билан, 38 таси етим ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болаларга ажратилди.

Special attention is being paid to the provision of housing for low-income, vulnerable, disabled citizens, orphans and children deprived of parental care in Samarkand region,.
Particularly, multi-storey houses with 116 apartments have been built in the neighborhood “Nurli Kelajak” of Samarkand and equipped with the necessary household items for delivery to this segment of the population in this year 2022.
The ceremony of handing over these apartments to their owners has turned into a great celebration today. The ceremony was attended by the regional dministration, sector leaders and members of the general public.
Speakers at the event congratulated the homeowners and wished them only good days in their new homes. They noted that good intentions and great goals are born in such prosperous and prosperous homes.
Our citizens, who have another "small homeland", thanked the President for the relief of their concerns and the solution of their problems.
76 were allocated to homeless, socially vulnerable, disabled and low-income citizens with the right of permanent residence, and 38 for orphans and children deprived of parental care from these houses.