Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 29 ноябрдаги “Ўзбекистон Республикаси жамоат хавфсизлиги концепциясини тасдиқлаш ва уни амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПФ-27-сон Фармони ижросини таъминлаш мақсадида
Самарқанд вилоятининг Каттақўрғон шаҳар, Нарпай, Каттақўрғон ва Пахтачи туманларида туманлараро патруль-пост хизмати бўлинмалари ташкил этилди.
Бугун Каттақўрғон туманида ўтказилган хизмат олди йўриқномасида ушбу бўлинмаларни самарали хизмат олиб боришлари ва хизматлари давомида намунали жамоат тартибини сақлаш, фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш ва жиноятчикка қарши курашиш, содир этилиши мумкин бўлган жиноятларни олдини олиш, содир этилган жиноятларни барвақт фош этиш мақсадида, 12 та Nexia-3 русумли хизмат автомашиналари топширилди

In order to ensure the implementation of Decree No. order of the prizident-27 of the
President of the Republic of Uzbekistan dated November 29, 2021 "On approval of the concept of public security of the Republic of Uzbekistan and measures for its implementation"
Patrol-post service units through districts were established in Kattakurgan city, Narpay, Kattakurgan and Pakhtachi districts of Samarkand region.
In the pre-service instruction held today in Kattakorgan district, in order to enable these units to provide effective service and maintain exemplary public order during their service, ensure the safety of citizens and fight criminals, prevent possible crimes, and early detection of committed crimes, 12 Nexia-3 model service cars were handed over