Қўшработ туманида ўтказилаётган халқ депутатлари Қўшработ тумани Кенгашининг навбатдан ташқари сессиясида ташкилий масала кўрилди.
Қўшработ тумани ҳокими вазифасида фаолият олиб борган Ҳиммат Оқбўтаев бошқа ишга ўтиши муносабати билан ўз аризасига асосан эгаллаб турган вазифасидан озод этилди.
Сессияда депутатлар томонидан Шакарбоев Дилшод Давронович номзоди Қўшработ тумани ҳокими лавозимига тасдиқланди.
Мазкур тайинловга қадар Шакарбоев Дилшод Давронович Самарқанд вилояти Иқтисодий тараққиёт ва камбағалликни қисқартириш бош бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари лавозимида фаолият олиб борган.

A new governor has been appointed to Kushrabat district
An organizational issue was considered at a special session of the Council of People's Deputies of Koshrabat district, which is being held in Koshrabat district.
Himmat Akbutaev, acting the governorof Kushrabat district, has been relieved of his post on the basis of his application.
At the session, the deputies approved the candidacy of Shakarboev Dilshod Davronovich for the post of the governor of Koshrabat district.
Prior to this appointment, Shakarboev Dilshod Davronovich served as first deputy head of the main department for economic development and poverty reduction of Samarkand region.