Президент 2021 йилги давлат дастурини тасдиқлаш тўғрисидаги фармонини имзолади
Шавкат Мирзиёев 2021 йил – «Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили» Давлат дастурини тасдиқлаш тўғрисидаги фармонни имзолади.
Давлат дастури лойиҳаси жорий йилнинг 18–28 январь кунлари 2021.strategy.uz, jamoatchilik.uz ва regulation.gov.uz веб-порталлари, оммавий ахборот воситалари ва ижтимоий тармоқлар орқали кенг жамоатчилик муҳокамасидан ўтказилди.
Муҳокамалар натижасида 4 мингга яқин таклиф келиб тушган. Бу таклифларни ҳар томонлама кўриб чиқиш якунига кўра, лойиҳага жами 50 га яқин концептуал ҳамда 100 дан ортиқ аниқлаштирувчи таҳририй ўзгартириш ва қўшимчалар киритилган.
Давлат дастури жами 274 та банддан иборат. Дастурда режалаштирилаётган тадбирларни молиялаштиришга умумий қиймати 29 492,7 млрд. сўм ҳамда 2 600,4 млн. АҚШ доллари ва 57,5 млн. евро миқдоридаги маблағлар ажратилиши кўзда тутилган.

The President signed a decree approving the program of the state for 2021 year
Shavkat Mirziyoyev signed a decree approving the state program “2021 - the Year of youth support and strengthening public health”.
The project of the state program was widely discussed through the web portals 2021.strategy.uz, community.uz and regulation.gov.uz, the media and social networks on January 18-28 this year.
As a result of discussions, about 4,000 proposals were received.  Following a comprehensive review of these proposals, a total of about 50 conceptual and more than 100 clarifying editorial changes and additions were made to the draft.
The state program consists of a total of 274 items.  The total cost of the program is 29,492.7 billion  and 2,600.4 mln soums. It is planned to allocate funds in the amount of USD and 57.5 mln Euros.