Пайариқдаги фестивалда вилоят ҳокими ёшларни тақдирлади
Туманнинг Челак шаҳридаги 1-сонли БЎСМ ўйингоҳида  «Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик!» шиори остидаги фестивалнинг якуний гала-концерти бўлиб ўтди.
Унда вилоят ҳокими Э.Турдимов иштирок этиб, ёшлар ойлиги доирасида ўтказилган тадбирларда фаол бўлган йигит-қизларни, ёшларга кўмакдош бўлган ташкилотлар вакилларини тақдирлади.
- Ёшлар билан суҳбатлашиб, кўнглим тоғдай кўтарилди, - деди ҳоким. - Чунки уларнинг орзуси юксак, мақсади аниқ. Билимли, заковатли, ғайратли. Беш тилни она тилидай биладиган, бир вақтнинг ўзида ўнга яқин хориж олийгоҳларига ўқишга кирган ёшларимиз бор. Улар бизнинг бахтимиз, келажагимиз.

The governor has awarded the youth at the festival in Payarik
The final gala concert of the festival has been held under the motto "New Uzbekistan youth, let's unite!".
The governor of the region E.Turdimov has taken part in it and awarded young men and women who are active in the events held within the framework of the Youth Month, as well as representatives of organizations that support youth.
"Talking to young people, I was overwhelmed," said the governor. - Because their dream is high, their purpose is clear as well as knowledgeable, intelligent, enthusiastic. We have young people who know five languages as their mother tongue and have entered about ten foreign universities at the same time. They are our happiness, our future.