Осиё Паралимпия қўмитаси президенти Самарқандга ташриф буюрди
Осиё Паралимпия қўмитаси президенти Мажид Рашед бошчилигидаги делегация Самарқандга ташриф буюрди. Ташриф дастури доирасида вилоят ҳокимлигида учрашув ўтказилди.
Учрашувда мамлакатимизда паралимпия ҳаракатига давлат миқёсида эътибор қаратилаётганлиги, унинг натижаси ўлароқ, спортчиларимиз йилдан-йилга юқори натижаларга эришиб келинаётганлиги таъкидлаб ўтилди.
Мажид Рашед бошчилигидаги делегация ташриф доирасида Амир Темур мақбараси, Регистон ансамбли, Имом ал-Мотуридий зиёратгоҳи, Мирзо Улуғбек расадхонаси, Шоҳи Зинда мажмуаси ва Ҳазрати Хизр масжиди каби кўплаб қадамжоларни зиёрат қилишди.

The President of the Asian Paralympic Committee visited Samarkand
A delegation led by President of the Asian Paralympic Committee Majid Rashed visited Samarkand.  As part of the visit, a meeting was held in the regional administration.
At the meeting, it was noted that the Paralympic movement in our country is receiving national attention, as a result of which our athletes are achieving high results from year to year.
The delegation led by Majid Rashed visited the mausoleum of Amir Temur, Registan ensemble, Imam al-Moturidi shrine, Mirzo Ulugbek observatory, Shahi Zinda complex and Hazrati Hizr mosque.