“Муҳим тадбирлардан бири — Ўзбекистоннинг инвестицияларни жалб этиш имкониятлари муҳокамасидир” Миср ОАВ Самарқанддаги ЕТТБ йиғилиши ҳақида
Мисрнинг “Сада ал-Балад” ахборот агентлиги веб-саҳифасида 16-18 май кунлари
Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган Европа тикланиш ва тараққиёт банки (ЕТТБ) Бошқарувчилари кенгашининг навбатдаги Йиллик анжумани тўғрисидаги ахборот чоп этилди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА.
Таъкидланишича, мазкур тадбирда 73 давлатдан 2 мингдан ортиқ меҳмонлар, жумладан, хорижий ҳукуматлар вакиллари, трансмиллий корпорациялар, халқаро молия институтлари ва банклари раҳбарлари, иқтисодиёт, инвестициялар, молия ва технологиялар соҳасидаги экспертлар, шунингдек, етакчи хорижий ОАВ вакиллари иштирок этиши кутилмоқда.
Бундан ташқари, Самарқанд шаҳрида ўтказилажак тадбир ЕТТБга ўтган йил давомида эришган ютуқларини таҳлил қилиш ва истиқболга режалар белгилаш имконини беради.
Йиғилиш асосий тадбирларидан бири «Ўзбекистоннинг инвестициявий истиқболлари тўғрисида»ги сессия бўлади. Унда мамлакат иқтисодиётининг кутилаётган ўсиш суръатлари ва инвестицияларни жалб этиш имкониятлари муҳокама қилинади, деб ёзади “Сада ал-Балад” ахборот агентлиги.

“One of the important events is the discussion of Uzbekistan's opportunities to attract investment” Egyptian mass media about the EBRD meeting in Samarkand.
"Dunyo" reports that information on the next annual meeting of the Board of Directors of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), which is being held in Samarkand on May 16-18, has been published on the website of the Egyptian news agency “Sada al-Balad”.
It is noted that more than 2,000 guests from 73 countries, including representatives of foreign governments, heads of multinational corporations, international financial institutions and banks, experts in the fields of economy, investments, finance and technology, as well as representatives of leading foreign mass media, are expected to participate in this event.
In addition, the event to be held in Samarkand will allow EBRD to analyze its achievements during the past year and set plans for the future.
One of the main events of the meeting will be the session “On investment prospects of Uzbekistan”. It will discuss the expected growth rates of the country's economy and the possibilities of attracting investments, writes “Sada al-Balad” news agency.