Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 9 мартдаги “Кичик саноат зоналари тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида”ги қарорига асосан
халқ депутатлари вилоят Кенгашининг 22-сессияси қарори билан Жомбой тумани Деҳқонобод маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида “Деҳқонобод” кичик саноат зонаси ташкил этилади.
Янги ташкил этиладиган кичик саноат зонасига 5,5 гектар ер майдони ажратилади. Саноат зонасида лойиҳаларни амалга ошириш учун 8,363 миллион сўм маблағ талаб этилади.
Жумладан, электр энергияси учун 1 дона ТП, 6 километр тармоқ, табиий газ учун 1 дона ГРП ва 8 километр тармоқ, ичимлик суви учун 1 та сув иншооти, 1,5 километр тармоқ, 1 та тозалаш иншооти ва 1 километр канализация, 2,8 километр йўл қурилади.

A new small industrial zone will be established in Jambay district
According to the resolution of the Cabinet of Ministers of March 9, 2020 "On approval of the regulation on small industrial zones" by the decision of the 22nd session of the regional council of people's deputies, a small industrial zone
"Dehkanabad" will be established on the territory of Dehkanabad mahalla of Jambay district.
5.5 hectares of land will be allocated for the new small industrial zone.  8.363 million soums are required to implement projects in the industrial zone.
Including 1 TP for electricity, 6 km network, 1 GRP and 8 km network for natural gas, 1 water facility for drinking water, 1.5 km network, 1 treatment plant and 1 km sewer, 2.8  kilometers of road will be built.