Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Имрон Хон Ўзбекистон Республикаси Бош вазири А.Арипов ҳамроҳлигида Самарқанд шаҳридаги Амир Темур мақбараси, Регистон мажмуаси ва Мирзо Улуғбек музейида бўлди.
Юқори мартабали меҳмонга мазкур обидаларнинг бунёд этилиш тарихи, буюк жаҳонгир Амир Темур ва темурийларнинг давлатчилик анъаналари, илм-фан ва маданият ҳомийси сифатида амалга оширган ишлари ҳақида батафсил маълумот берилди.
Регистон майдонидаги Тиллакори мадрасасида намойиш этилган миллий ҳунармандчилик маҳсулотлари, бу ишни давом эттириб келаётган уста ва ҳунармандларнинг иши юқори мартабали меҳмонда катта таассурот қолдирди.
Покистон Бош вазири ёшлигиданоқ Самарқанд ва Бухорони кўришни орзу қилгани, Амир Темурнинг бунёдкорлик ишларини катта қизиқиш билан ўрганганини алоҳида қайд этди. Имрон Хон буюк соҳибқироннинг бунёдкорлик ишларига дунёнинг турли мамлакатларидан энг яхши усталарни жалб қилгани ва у қурдирган биноларда мовий рангга алоҳида эътибор қаратилганини қайд этди.

The Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Imran Khan visited the Amir Temur Mausoleum, Registan Complex and Mirzo Ulugbek Museum in Samarkand Accompanied by the Prime Minister of the Republic of Uzbekistan A.Aripov.
The high-ranking guest was informed in detail about the history of the construction of these monuments, the work of the great warrior Amir Temur and the Temurids as patrons of state traditions, science and culture.
The high-ranking guest was impressed by the national handicrafts exhibited at the Tillakori Madrasa in Registan Square, as well as the work of masters and craftsmen who continue this work.
The Prime Minister of Pakistan noted that since his childhood he has dreamed of seeing Samarkand and Bukhara, and studied with great interest the creative work of Amir Temur. Imran Khan noted that the great master attracted the best masters from different countries of the world to his creative work and paid special attention to the blue color in the buildings he built.